اخبار زرند / زرند نیوز :

hazrat-zahra 1

انا اعطیناک الکوثر

هزار بار بشویم لب از شراب طهور
که اورم به زبان،نام ان صحیفه نور
زکیه،طاهره،انسیه،فاطمه،زهرا
که در سپهر،به منصوره امده مشهور
از ان گرفته زمعبود،نام منصوره
که گشته دین و ولایت به نصرتش منصور

جبرئیل باهیبتی عظیم، انگونه که بال و پرش شرق وغرب عالم را فرا گرفته بود،برپیامبر اکرم صل الله علیه واله فرود امد انگاه ندا کرد:

ای محمد!علی اعلی تو راسلام می رساند وفرمان می دهد که چهل روز از خدیجه دوری گزین پس ان حضرت چهل روز به خانه خدیجه نرفته، در خانه فاطمه بنت اسد مادر گرامی حضرت علی علیه السلام ماند وروزها روزه میگرفت وشب ها تا صبح عبادت می کرد پس از تمام شدن چهل روز میکاءیل طبقی از طعام بهشتی برای پیامبر اورد وگفت پروردگار می فرماید:

امشب با این طعام افطار کن پس از پایان افطار جبرءیل به پیامبر صلی الله علیه واله فرمود:<<اکنون به منزل خدیجه برو و با او همبستر شو که خداوند می خواهد در این شب از نسل تو فرزندانی پاک بیافریند>>
(انصاری،المعه البیضا ص ۲۲۸)

بعض علما شیعه همچون مرحوم محدث قمی این کناره گیری را امادگی برای دریافت هدیه الهی که همان وجود مقدس و منور حضرت زهرا سلام الله علیها بود می دانند.

که این کناره گیری خود نشان از جلال وشان والای حضرت زهرا سلام الله علیها دارد

اری چنین هدیه الهی است که می تواند در شکم مادر بامادر هم سخن شود وهنگام ولادت روی زمین قرار گیرد وسجده کند وزبان به شهادتین بگشاید.
به نقل از امام باقر وامام صادق حضرت زهرا سلام الله علیها در روز جمعه بیستم جمادی الثانی از سال پنجم بعثت در حالیکه ۴۵ سال از ولادت پیامبر اکرم صلی الله علیه واله می گذشت،در مکه در خانه حضرت خدیجه دیده به جهان گشود تا با ولادت خود به همه طعنه هایی که مغرضان به پیامبر اکرم می زدنند که نعوذ بالله نسل او بریده شده وچون پسر ندارد نسلی از پیامبر صلی الله علیه واله ادامه نخواهد یافت،پایان دهد وبه کوری چشم دشمنان پیامبر خداوند سوره ای بر پیامبر نازل کند و از ولادت حضرت به اعطای کوثر یاد کند که مفسر کبیر اهل سنت فخر رازی. مراد از کلمه کوثر را زیادی وفراگیری نسل حضرت زهرا می داند. که هر کجا پا میگذاریم سادات جلیل القدر از نسل حضرت زهرا حضور دارند…

انتهای پیام /

تهیه ویژه نامه : حجت الاسلام علیزاده

این خبر را به اشتراک بگذارید :