dr-amiriبه گزارش زرند نیوز  دکتر حسین امیری سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدارهای نوروزی با شهروندان ضمن تبریک سال جدید به هم استانی ها و شهروندان شهرستانهای زرند و کوهبنان ،با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: یکی از چیزهایی که می‌تواند ملت ما را در مقابل تهدیدهای دشمنان آسیب‌ ناپذیر کند بهبود اوضاع اقتصادی و اقدام عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

وی محور قرار گرفتن اقتصاد در هدف گذاری سالانه نشان از اهمیت اقتصاد در عملکرها دانست و افزود : قوای سه گانه ، نهادهای حاکمیتی و احزاب و گروهها و نهادهای مردم نهاد باید اقتصاد را محور فعالیتهای خود قرار دهند تا بتوانیم سال جدید را سال اقدام و عملی در مقاوم کردن و تحریم ناپذیر کردن اقتصاد کشور قرار دهیم .

دکتر امیری در ادامه گفت : اقتصاد مقاومتی با استفاده بهینه از منابع طبیعی و با بهره گیری از همه منابع انسانی و استفاده بجا از فرصتهای داخلی و خارجی محقق میشود.

وی با بیان اینکه رفتارهای تند سیاسی رقابتهای ناسالم سیاسی،اجتماعی و اقتصادی مغایر با دستیابی به سیاستهای اقتصاد مقاومتی است افزود : برای خروج ار رکود و ورود به فضای اقتصاد مقاومتی راهی جز تحریک معرفی داخلی و صادارات تولیدات و محصولات داخلی نداریم وانچه که ضرورت اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود است تولید کمی و کیفی  رقابت رقابت پذیر در بازارهای داخلی و خارجی است .

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه فضای موجود کسب و کار ،مجوزهای طولانی مدت و امضاهای طلایی و پرهزینه ره به اقتصاد مقاومتی نخواهد برد ، برتشویق و ایجاد انگیزه در مردم و فعالان حوزه اقتصاد در معرف کالا و خدمات داخلی تاکید کرد و گفت زیر ساخت تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله فضای کسب و کار باید فراهم گردد و با یک خانه تکانی و انگیزه ملی فضای کسب و کار را اماده اقتصاد مقاومتی نمود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در سال جاری فرصت‌های امیدوار کننده‌ای را در پیش‌رو خواهیم داشت اظهار کرد: ترمیم منابع مالی کشور با افزایش فروش نفت و کاهش محدودیت‌های تجاری همراه با رونق فضای کسب و کار و فعال شدن پروژه‌های عمرانی می‌توانند حرکتی مهم در اقتصاد کشور به وجود آورد.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :