سنوگرافیاخبار زرند / زرند نیوز : نبود پزشک سونوگرافی در بیمارستان امام علی (ع) تامین اجتماعی شهرستان زرند موجب انتقادات بی شمار شهروندان زرندی و اهالی روستاهای این شهرستان شده است.
به گزارش زرند نیوز در حال حاضر بیمارستان تامین اجتماعی زرند فاقد پزشک سونوگرافی است و فقط یک مرکز سونوگرافی بیمارستان سینا فعال است که در این مرکز متخصص مرد فعالیت می کند و هفته ای یکی دو روز در محل کار نیست. این موضوع انتقاد بسیاری از شهروندان را در پی داشته است.

از زمان های قدیم، زنان برای مراجعه به پزشک مشکلات بسیاری داشتند و با آنکه از همان سنین کودکی در گوششان خوانده می شد پزشک محرم بیمار است باز هم ترجیحشان نرفتن به نزد پزشک مرد بود.
در این میان، یکی از مشکلاتی که موجب رنجش بیشتر مردم این شهرستان می شود، نبود پزشک سونوگرافی  زن است که موجب شده تا بانوان برای درمان به پزشکان مرد مراجعه کنند. این مشکل وقتی حادتر می شود که موضوع درمان کاملاً مربوط به زنان باشد.
استفاده از نیروی مرد برای سونوگرافی بیماران زن و کمبود نیروی متخصص زن در زرند از مشکلات جدی و مهم مردم این شهرستان ۱۳۰ هزار نفری است.
این شرایط در حالی رقم می خورد که فرهنگ مردم منطقه زرند مراجعه به سونوگرافیست مرد را با مشکل مواجه کرده است و چنین موضوعی را نمی پذیرد.
 
زهرا منصوری یکی از شهروند زرندی در این خصوص گفت: دخترم بیمار است و هر بار که پزشک برای او سونوگرافی تجویز می کند به علت نبود متخصص خانم باید به مرکز استان بروم و  این مسأله هم هزینه بالایی به همراه دارد و هم اینکه به علت زمان بر بودن و طول مسیر، برای سلامتی دخترم خطرناک است.
یک زن باردار زرندی که از نبود  متخصص  سونوگرافی  زن در این شهرستان به شدت انتقاد دارد در این رابطه  گفت: نبود  پزشکی سونوگرافی در این بیمارستان موجب شده است که من با این وضعیت جسمی ام مجبور باشم به صورت مکرر به مرکز استان مسافرت داشته باشم.اگر درمسیر۷۵کیلومتری اتفاقی برای من وفرزندم پیش آمد چه کسی جوابگوست؟
وی ادامه داد: این روز ها باید در خاطر مسئولین بماند! البته شاید هم در ذهنشان نماند؛ چون درد نداشته اند، چون خانواده ی آنها به سونوگرافی نیاز نداشته اند. اما قطعا این ایام به تلخی در یاد و ذهن بیماران و مراجعه کننده جهت اخذ نوبت برای سونوگرافی خواهد ماند. تلف شدن وقت،دلهره ی فرزندان کوچک و بزرگی که در خانه تنها گذاشته شده اند و در ذهن این مردم خواهد ماند!

خانم نوبهار یکی دیگر از شهروندان گفت  : درست است که در دین مبین اسلام پزشک محرم است اما به هر حال وجود تمام وقت متخصص سونوگراف خانم در این شهرستان ضروری است، چرا که بسیاری از خانم ها دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به سونوگرافی دارند و انجام این کار درمانی از سوی متخصص مرد برای آنها دشوار است.
وی گفت: اکثر پزشکان برای تشخیص بیماری، انواع آزمایش ها و عکسبرداری یا سونوگرافی را تجویز می کنند، لذا مراکز درمانی باید مجهز به نیروی انسانی متخصص باشند. چرا که نمی توان برای برخی از این روش ها سراغ متخصص مرد رفت و به ناچار باید به متخصص خانم مراجعه کنیم و مسافتی طولانی را طی کنیم .
خانم اکبر زاده یکی دیگر از شهروندان با بیان اینکه اکثر مردم شهرستان زرند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت : بسیاری از بیماران از سیستم نوبت دهی بیمارستان گله مند هستند  و پس از اینکه با هزار بدبختی نوبت گرفته شود  برای مراجعه به پزشک عمومی هم اکثر وقتها باید ۲ تا سه ساعت در نوبت بمانیم  .
وی در ادامه گفت متاسفانه در این بیمارستان متخصص قلب هم وجود ندارد .
بیماران کلیوی وزنان باردارو تحت پوشش تامین اجتماعی وقتی درد کلیه یا نوبت سونوگرافی دارند هیچ عجله ای نکنند صبر داشته باشند و درد ها را تحمل کنند!!!! آیا امکانپذیر است؟دردها را باید شست!!! بی حسی باید زد!!!

دکتر منصور هاشمی رئیس بیمارستان امام علی (ع) تامین اجتماعی زرند با بیان اینکه این بیمارستان پزشک سونوگرافی ندارد افزود: کمبود پزشک رادیولوژی کشوری است و در استان کرمان هم کمبود است اما پیگیر هستیم و امیدواریم با عنایت دانشگاه علوم پزشکی استان این مشکل رفع گردد.
وی گفت: در حال حاضر بیماران برای سونوگرافی به بیمارستان سینا انتقال می یابند اما با توجه به اینکه پزشک این بیمارستان در حال گذراندن طرح است هفته ای یکی دو روز از خدمات سونوگرافی بی بهره ایم.
انتهای پیام /

این خبر را به اشتراک بگذارید :