اخبار زرند / زرند نیوز : امروز صبح با حضور پرشور مردم شهید پرور و مسئولین شهرستان زرند مراسم تشیع جانباز شهید حاج حسن رشیدی برگزار شد.

امام جمعهبه گزارش زرند نیوز حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند در این مراسم گفت : حقیر از طرف خود و همه شما خواهران و برادران این مصیبت و عزا و شهادت سرباز رشید اسلام «حاج حسن رشیدی» را به فرزندان و خانواده این شهید تبریک و تسلیت عرض می کنم و از طرف خانواده این شهید والا مقام، از حضور همه شما خواهران و برادران در مراسم تشییع و تدفین این شهید بزرگوار تقدیر و تشکر می نمایم. از همه دست اندرکاران ، مسئولین، سروران عزیز روحانی، خانواده معظم شهدا و جانبازان وخانواده معظم آزادگان و ایثارگران نیز تقدیر و تشکر می کنم.

ان شاءالله خداوند متعال اولین بشارتی که به این شهید والامقام می دهد این باشد که شما و همه کسانی که در تشییع جنازه شرکت کردید را مورد آمرزش قرار دهد. ان شاءالله از برکت این شهید بزرگوار، خدای تبارک و تعالی نظر لطف و عنایت و مغفرتش را شامل همه ما بگرداند.

ابراهمی افزود : برادران و خواهران زمانی که شیپور جنگ نواخته شد، استکبار جهانی به رهبری امریکا ، صهیونیست ها و انگلیسی های خبیث و صدام جنایتکار و حزب بعث به ایران اسلامی حمله کردند.  آن روز مرد و نامرد از هم شناخته شد . مردان با وفا کسانی بودن که به دفاع از ایران اسلامی پا در جبهه های نبرد گذاشتند. اگر بخواهیم برای جوانانی که در زمان جنگ نبودند و آن روز های حماسه و خون را ندیدند ، وضعیت جامعه را تشریح کنیم، باید بگوئیم به وضعیت مردم یمن نگاه کنید. البته با توجه به این نکته که مردم یمن ، فقط از سعودی ها آسیب می بینند ولی ملت ایران از تمام جبهه استکبار مورد حمله قرار گرفت. در آن روز نوجوانان و جوانان غیور ایرانی، چون سنشان کم بود و اقتضای رفتن به جبهه را نمی کرد، دست در شناسنامه هایشان می بردند و تاریخ تولدشان را تغییر می دادند تا به جبهه بروند ، نه برای گرفتن پست و مقام یا برای مال و ثروت دنیایی، بلکه برای دِینشان را به وطن و اسلام ادا کنند وتنها برای جان دادن در راه خدا و ایثارگری در راه خدا به جبهه ها رفتند. امروز هم کسانی که دنباله رو و رهرو راه شهدا هستند ، مردانه در جبهه حق و دفاع از نام و یاد و میراث شهدا حضور پیدا کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان زرند در ادامه گفت : بزرگواران برای هر صندلی و هر پستی در مملکت ما ۷۳ نفر به شهادت رسیده است. امروز ما وظیفه داریم که میراث دار شهدا باشیم، نه میراث خوار شهدا . ما باید میراث شهدا را حفظ کنیم.مخصوصاً شهدای جانباز که سالها صبر کردند و هر روز تا مرز شهادت رفتند و هر روزخانواده آنها درد و آلام این جانبازان را با تمام وجود لمس کردند. اینها مقامی بس والا دارند. شهید گرانقدری مانند حاج حسن رشیدی که بعد از بیست سال مجروحیت و تحمل ۷۰ درصد جانبازی هستی خودش را تقدیم خداوند کرد ولی تسلیم سختی های این دنیا نشد. امروز و در این دوران وظیفه من و شما حفظ میراث شهداست. میراث شهدا نظام جمهوری اسلامی است . شهدا جان دادند.آنها جانانه از جان خود گذشتند تا این کشور اسلامی و با ولایت بماند. با ولایت امیرالمؤمنین؛  پرچم دفاع از شهدای اسلام و راه و اندیشه امام(ره) امروز بر دوش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است. همه ما وظیفه داریم تا با ولایت مداری و تبعیت از مقام عظمی ولایت ، راه شهدا را ادامه بدهیم. امروز حفظ خون شهدا به این است که فردا همه ما در دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت کنیم و همت انتخاب خوب داشته باشیم.

امام جمعه زرند در پایان از حضور همه بزرگواران صمیمانه تقدیر و تشکر کرد و گفت: ان شاءالله با وحدت همدلی و برادری وظیفه خودمان را نسبت به امام و شهدا و رهبری انجام بدهیم.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :