IMG_1209_17287اخبار زرند / زرند نیوز :  مهندس ماشاالله عربپور معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرند  از آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور در شهرستان خبر داد.
به گزارش زرند نیوز ماشاالله عربپور صبح امروز در حاشیه اغاز اجرای این طرح اظهار داشت: این طرح سراسری ازاول اسفندماه آغاز و تا ۱۵ فروردین سال آینده به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد.
وی با بیان به اینکه این طرح در راستای ارتقای شاخص‌های سلامت و بهداشت و نظارت بر تمامی اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و در راستای حفظ سلامت شهروندان و مسافران در ایام تعطیلات نوروزی برگزار می‌شود افزود، ۶  اکیپ‌ بازرسی بهداشت محیط در مدت ۴۵ روز اجرای این طرح با مراجعه به تمامی اماکن عرضه محصولات خوراکی، اسکان و سایر مکان‌هایی که با سلامت مردم سر و کار دارد بر نحوه عرضه محصولات و خدمات آنها نظارت می‌کنند.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرند  با تأکید بر ضرورت تشدید نظارت‌های بهداشتی هدفمند بر فعالیت مراکز و اماکن عمومی خاص نظیر مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی  و نیز افزایش فعالیت برخی از مراکز در بحث عرضه آجیل، خشکبار، شیرینی و میوه تلاش می‌کنیم با بازرسی‌های منظم و مکرر در حفظ مسئولیت و  وظایف محوله در این طرح سلامت مردم را تضمین کنیم.
 وی از شهروندان خواست تا در هنگام خرید مواد غذایی به تاریخ تولید و انقضا و پروانه بهره برداری توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره ۱۹۰ ستاد فوریت‌های سلامت محیط تماس و یا موارد را به مرکز بهداشت شهرستان اطلاع دهند.
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :