14466tنماینده زرند و کوهبنان در مجلس گفت: بخشی از بدهی ذوب آهن و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به سختی پرداخت شد و روز گذشته از مدیران بانک های رفاه و کشاورزی استان درخواست کردیم که ساعات بیشتری در محل کارشان مانده و مطالبات کارکنان زغالسنگ واریز شود.

دکتر”حسین امیری” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(یسنا)، منطقه کویر، درباره اعتصاب کارکنان شرکت ذغالسنگ مبنی بر عدم پرداخت حقوق کارکنان اظهار کرد: پیگیری نفس گیر پرداخت حقوق کارکنان زغالسنگ در حوزه ریاست جمهوری به عمل آمد که این پیگیری از دو سال قبل برای کاهش فشار بر صنعت زغال کشور و کوهبنان وجود دارد.

وی افزود: با توجه به رکودی که در صنعت فولاد و به تبع آن در مواد فولادی مانند سنگ آهن و زغالسنگ به وجود آمده، رایزنی های زیادی با مسوولان استان و کشور انجام شد.

امیری تصریح کرد: رکود صنعتی منجر به نامه چهار وزیر به رییس جمهور شد و از دو ماه قبل بنده به صورت هشدارگونه مشکل زغال کشور را به دولت و وزرای مربوطه اعلام کردم و جلسات و مکاتبات زیادی صورت گرفته است.

نماینده زرند و کوهبنان در مجلس ادامه داد: طی چند روز گذشته به دلیل مشکل مدیریتی در زغالسنگ، این بحث حادتر شده و در وزارت کار و دستگاه های مربوط به فولاد، برای پرداخت بدهی زغالسنگ کار دنبال شد.

وی بیان کرد: با ورود معاون اول و معاون پارلمانی ریاست جمهوری، وزیر کار و تلاش مسوولان زغالسنگ بخشی از بدهی ذوب آهن و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به سختی پرداخت شد و روز گذشته از مدیران بانک های رفاه و کشاورزی استان درخواست کردیم که ساعات بیشتری در محل کارشان مانده و مطالبات کارکنان زغالسنگ واریز شود.

امیری با اشاره به اینکه همچنین قرار است هیئتی از صندوق فولاد برای بررسی وضعیت زغالسنگ به کرمان بیایند، اظهار کرد: مشکل بازنشسته ها نیز پیگیری و در آخرین نشست طی دو روز گذشته از سوی دولت و سازمان مدیریت ابلاغ شده و قول داده اند که در اسفندماه حرکت جدی در بحث بازنشسته ها صورت بگیرد.

وی بیان کرد: بحث شرکت تهران جنوب نیز پیگیری و توسط مسوولان قضایی شهرستان و مدیران شرکت توافق شد که مشکل حل شود.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :