به گزارش زرند نیوز در نهمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، آبرسانی به بزرگترین مجتمع آب شرب دهستان سیریز با حضور دکتر انجم شعاع معاون پارلمانی رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی امام جمعه زرند، حجت الاسلام و المسلمین سهرابی امام جمعه یزدان آباد، دکتر امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، مهندس رشیدی مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی، مهندس طاهری زاده مدیر عامل آب و فاضلاب شهری، خنجری فرماندار زرند و جمعی از مسئولین اجرایی شهرستان و بخش یزدان آباد، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و جمعی از مردم شریف و نجیب دهستان سیریز افتتاح و به بهره برداری رسید.

در این مراسم حبیب الله خنجری فرماندار زرند به تشریح فعالیت های دولت تدبیر و امید در خدمات رسانی به روستاها پرداخت و افزود: امروز دشمنان و بدخواهانی که استقلال و سربلندی ما را نمی‏ خواهند، تمام تلاش خود را صرف جلوگیری از پیشرفت و توسعه ایران اسلامی کرده‌‏اند.

فرماندار زرند تصریح کرد: این طرح با هزینه ای بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال جهت آبرسانی به ۹ روستای دهستان سیریز به بهره برداری رسیده است.

خنجری فرسودگی شبکه آبرسانی شهری و روستایی زرند را یک از بزرگترین مشکلات این بخش خواند و حمایت دولت را برای رفع این مشکل خواستار شد.

فرماندار زرند ابراز داشت: تلاش همگان باید برای حفظ منابع آبی باشد.

دکتر رضا انجم شعاع معاون پارلمانی وزیر نیرو هم طی سخنانی با اشاره به با اهمیت خواندن تأمین زیر ساخت ها در روستاها اظهار داشت: هم اکنون ۹۰۰ مجتمع آبرسانی درسطح کشور در حال اجرا و ساخت می باشد که ۱۱۹ طرح دراستان کرمان قرار دارد.

وی یکی از موانع توسعه استان کرمان را بحث کم آبی آن دانست و عنوان کرد: وزارت نیرو جهت رفع مشکل کم آبی طرحهایی برای انتقال آب به فلات مرکزی ایران دارد که با اجرایی شدن این طرحها مشکلات این استان هم تا حدود زیادی مرتفع می گردد.

دکتر انجم شعاع با اشاره به چالش کشور در تأمین آب و کاهش نزولات آسمانی در کشور از مردم خواست تا با صرفه جویی در مصرف آب دولت را یاری کنند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :