به گزارش زرند نیوز دکتر حسین امیری در حاشیه مراسم افتتاح دو طرح بزرگ کشاورزی و دامپروری در بخش یزدان آباد زرند با اشاره به اینکه کم آبی یکی از مهمترین چالش های کشور است گفت : ما راهی جز استفاده بهینه از خاک و آب را نداریم و باید با شتاب بیشتری به سمت مکانیزه کردن سیستم آبیاری مزارع کشاورزی حرکت کنیم.
نماینده مرم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود : بر اساس حکم مجلس در بودجه سنواتی ، دولت موظف به پرداخت ۸۵ درصد هزینه مجهز شدن مزارع به سیستم آبیاری مکانیزه می باشد.
وی ضمن اشاره به این نکته که باغات و مزارع کشاورزی یادگار گذشتگان ما میباشند اظهار داشت : حفظ اراضی کشاورزی بعنوان سرمایه ملی وظیفه همه میباشد ، کشاورزان و مسئولین باید درکنار هم برای توسعه و بهره وری بیشتر اراضی کشاورزی تلاش کنند.
وی همچنین با اشاره به طرحهای افتتاح شده در این مراسم بیان داشت : سرمایه گذاری در این بخش ها باعث حفظ بیشتر امنیت غذایی کشور می گردد ، و زحمات سرمایه گذاران و مسئولین قابل تقدیر می باشد.
گفتنیست باحضور سایر مسئولین در این مراسم دو طرح کشاورزی و دامپروری در بخش یزدان آباد شامل استخر ذخیره آب کشاورزی به ظرفیت ۶۰۰۰ متر مکعب و یک واحد دامپروری ۲۰۰۰ راسی که اشتغالزایی ۷۰ نفر را بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می کند ، با اعتباری  بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

b13 82

 

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :