اخبـــار زرند / زرند نــیوز :

خدمات رایگان دامپزشکی شهرستان زرند در ایام الله دهه فجر

به گزارش زرند نیوز رئیس اداره دامپززشکی شهرستان زرند ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر به همه همشهریان اعلام کرد: اداره دامپزشکی شهرستان همگام با سراسر استان قصد دارد در ایام الله دهه فجر ضمن بازدید از مناطق محروم مشکلات بهداشتی موجود دامداران این مناطق را بررسی نماید.

وی افزود: به همین مناسبت برخی از فعالیت ها نیز ویزیت دام ها ، ارائه مشاوره های بهداشتی و توزیع سم و داروهای ضد انگل در بین دامداران این مناطق به صورت کاملا رایگان انجام می پذیرد.حسن لطفعلی پور با اشاره به بسیاری از برکات پیروزی انقلاب اسلامی و دستاورد های بدست آمده اظهار داشت:صنعت دامپروری که به گفته متخصصین امر بعنوان دومین صنعت در رشد اقتصادی کشور محسوب می گردد همیشه مورد حمایت مسئولین بویژه اداره دامپزشکی قرار دارد.

وی افزود : اداره دامپزشکی با تمام توان رسالت اصلی خود که همان حفظ و حراست از سرمایه دامی می باشد را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.وی پویایی در این صنعت و ارتقاء سطح بهداشت دامپروری شهرستان را از برکات استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: به همین مناسبت مقرر گردیده که در تاریخ ۲۱ بهمن ویزیت دام ها در اداره دامپزشکی و همچنین کلینیک های بخش خصوصی شهرستان بصورت رایگان انجام پذیرد.

آغاز اجرای واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دامی شهرستان

به گزارش زرند نیوز حسن لطفعلی پور رئیس اداره دامپزشکی شهرستان در این خصوص اظهار داشت: این طرح از اوایل دی ماه آغاز شده است و تا پایان سال ادامه دارد و هدف از اجرای این طرح پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی با توجه به واگیری بالا و ایجاد خسارت جبران ناپذیر در صنعت دامپروری می باشد.

وی افزود:در شهرستان زرند بیش از ۱۵۰ هزار راس دام سبک شامل گوسفند و بز وجود دارد که در این عملیات ۸۰ هزار راس دام واکسینه خواهند شد.

لطفعلی پور با اشاره به اینکه واکسیناسیون تب برفکی در سال طی چند مرحله اجرا می شود گفت: طرح اجرای واکسیناسیون دام علیه بیماری تب برفکی در چند مرحله در سال اجرا می گردد که سعی می گردد کل جمعیت دام سبک و سنگین تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرند.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان زرند با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی بیماری واگیردار می باشد گفت: بیماری تب برفکی بیماری ویروسی دارای واگیری بسیار بالایی در جمعیت دامی اهلی است که آبریزش از دهان و تبخال های دهانی، لنگش و زخم در بین سم و تب بالا از جمله علایم این بیماری است.

وی افزود : دامداران بایستی ضمن همکاری با اکیپ های واکسیناسیون همچنین با مشاهده این علائم به اداره دامپزشکی جهت انجام بررسی های مربوطه اطلاع دهند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :