اخبـــار زرند / زرند نــیوز به گزارش خبرنگارما : به همت موسسه علمی پزوهشی مهر اندیشان ارفع با کسب مجوز رسمی از و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سوم و چهارم بهمن ماه سال جاری نخستین همایش ملی فرهنگ، گردشگری وهویت شهری  بمنظور  معرفی توان علمی و کاربردی برای ارتقا سطح کیفی فرهنگ و هویت شهری و نیز گردشگری در ایران اسلامی در در محل مجتمع تفریحی پالیز شهر کرمان برگزار گردید.
سرکار خانم مرجان موسوی مدیرعامل موسسه علمی پزوهشی مهر اندیشان ارفع کرمان ، مجری و رئیس ستاد اجرائی این همایش در آغاز مراسم افتتاحیه  این همایش علمی تخصصی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور فعال پژوهشگران جوان ایران زمین دراین همایش هدف از برگزاری اینگونه نشست ها را شناسائی نگرشها و تجربیات نوین و تحلیل ابعاد نظری و کاربردی مفاهیم مذکوردرجهت تحقق ارتقاع فرهنگ و هویت شهری بیان نمود.
موسوی تصریح کرد: بنده به کرمانی بودن خودم خرسندم و بعنوان کوچکترین عضو استان کرمان با افتخار اعلام میکنم که این کنفرانس بر پایه همین خواسته اهالی کرمان و با همکاری موسسات و ارگانها و دوستانی که به مدت ۴ ماه زحمات فراوانی را متقبل شدند تا توانسته اند این موسسه را دراجرای برنامه خود یاری نمایند .ومن توانسته ایم به اهداف مورد نظر برسیم ولی نقش برخی ارگانها و نهادهای دولتی ، خصوصی در این همایش کم رنگ بود .
در ادامه جناب دکتر محمد عارف دبیر علمی کنفرانس طی سخنانی ابراز داشت : ما همه برای خدا و بخاطر مردم کار میکنیم .هرکس در هر زمینه ای به مردم خدمت کند، بزرگ است و هرگز نخواهد مردودبیر علمی همایش تاکید کرد :  اینک بنده با افتخار اعلام میکنم که وقتی فراخوان این همایش منتشر شد نزدیک به ۱۸۰ نفر در بیش از ۱۰۰ شاخه درخواست ارائه مقاله نمودند. وی همچنین خاطرنشان کرد که بیش از ۱۸ مقاله از نقاط مختلف ایران به دبیرخانه این همایش رسید که حتی یک مقاله از هموطنان ارمنی ما بودواین نشان از جایگاه والای اینگونه کنفرانس های علمی ،پژوهشی در کشور ما دارد .
سپس محمد علی گلاب زاده رییس مرکز کرمانشناسی به مروری از تاریخچه چند هزار ساله کرمان پرداخت و گفت:در باب معرفی کرمان در وقت کم بسان همان ریختن بحری درون کوزه است اما همین بس آثاری از خط مردم کرمان در هلیل کشف شده که تاریخ آن را به ۳۵۰ سال قبل از سومری ها بر میگرداند.به داشتن چنین سرزمینی مینازیم.
وی تصریح کرد :نیاکان ما هرآنچه در توان داشتند برای این مرز و بوم اجرا کردند و امروزه وظیفه ماست که در سایه همت و تلاش به این خواسته بزرگ برسیم.
در ادامه این همایش باشکوه آقای محمود وفائی مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری نیز طی سخنانی با اشاره به نقش گردشگری در پیشرفت اقتصادی و فرهنگی یک منطقه ابراز داشت:در بحث گردشگری خوشبختانه ایران و کرمان به دلیل اینکه هم از نظر ابنیه و هم قدمت از تاریخچه خوبی برخوردار است و به تازگی هم از تحریم ها رهایی یافته ایم،این می تواند شرایط موجود کشور را از اقتصاد تک قطبی که همان نفت می باشد را جدا نماید و به صنعت گردشگری به عنوان رکن اصلی صنعت و اقتصاد روی آورد.
شایان ذکراست :کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه علمی جهاد دانشگاهی (S.I.D  ) نمایه خواهد شد کسانی  که، مقالات  خو د را در این همایش ارائه نموده اند می توانند  از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایند.
IMG_38620
  IMG_3910 IMG_3872 IMG_3868 IMG_3858 IMG_3857 IMG_3935
IMG_3861
انتهای پیام /
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :