اخبـــار زرند / زرند نــیوز : نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زرند و با حضور پرشور مومنین در مسجد جامع اقامه شد .
امام جمعه زرند در ابتدای خطبه اول از حضور مومنین نمازگزار ، مسئولین شهرستان ، دست اندرکاران برپایی نماز جمعه و هیات امنای مسجد جامع تقدیر و تشکر کرد و در ادامه پیرامون امانتداری ایراد سخن نمود .

.
وی با استناد به آیات قرآن کریم گفت : خداوند انسان را به امانتداری و برگرداندن امانت به صاحبش امر فرموده و در روایتی از پیامبر بزرگ اسلام امده است : ((امت من همیشه در خیر وخوبی هستند تا زمانی که یکدیگر را دوست بدارند ، به یکدیگر هدیه بدهند و امانت دار یکدیگر باشند)) و لذا می بینیم که آن حضرت قبل از بعثت به این خصلت نیکو آراسته بوده اند و مردم او را محمد امین می خواندند و در سفارشات ائمه معصومین نیز همین امانتداری و صداقت معیار شناخت قدر و منزلت افراد ذکر شده است .

.
خطیب جمعه زرند در ادامه به گستره وسیع امانتداری اشاره کرد و افزود : تمام وجود انسان از آن خداست و اعضا و جوارح ما همه امانت هایی از طرف خدا هستند و باید مراقب بود که با انجام اعمال ناشایست به این امانت های الهی خیانت نکرد .
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نظام مقدس جمهوری اسلامی را از امانت های بزرگ الهی برشمرد و افزود تشکیل چنین نظامی آرزوی پیامبران ، ائمه و علما بوده است که به دست توانای امام راحل و همراهی ملت بزرگ ایران پایه ریزی شد .

.
وی گفت امام بزرگوار فرمودند :((تردید نیست که انقلاب اسلامی تحفه ی الهی و هدیه غیبی بوده است از جانب خداوند منان بر این ملت مظلوم غارت زده و بر ملت عظیم الشان ایران است که در تحقق محتوای آن ، به جمیع ابعاد و حفظ و حراست آن بکوشد و من اطمینان می دهم که امر دولت اسلامی اگر با نظارت فقیه و ولایت فقیه باشد آسیبی بر این مملکت وارد نخواهد شد ))

.
ایشان چنین ادامه دادند : انقلاب اسلامی و ولایت فقیه امانت هایی هستند که امام راحل و شهدای گرانقدر به ما سپرده اند و دشمن از همان ابتدا با راه اندازی جنگ های قومیتی در غرب کشور و جنگ هشت ساله تحمیلی و کودتاهای مختلف درصدد نابودی این انقلاب بوده است و امروز نیز با صبر و حوصله در حال برنامه ریزی برای نابودی نظام اسلامیست که فتنه سال ۸۸ نمونه ای از برنامه ریزی ۲۰ ساله این دشمن قسم خورده ماست که پس از برگزاری انتخابات با شکوه سال ۸۸ با به میدان کشیدن گروه اقلیت تا جایی پیش رفتند که علیه اصل نظام و ولایت فقیه شعار دادند و مساجد و پرچم عزای حضرت سیدالشهدا(ع) را در روز عاشورا به آتش کشیدند ، اما مقام معظم رهبری استقامت کردند و زیر بار خواسته آنان که ابطال انتخابات بود نرفتند و حضور بابصیرت مردم در ۹ دی طومار این کودتای رنگی را بر هم پیچید و فتنه را در نطفه خفه کرد .

.
وی با اشاره به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات گفت : به فرموده مقام معظم رهبری انتخابات نفس تازه ای برای ملت است و حضور مردم باعث اقتدار و آبروی ملت ایران و اسلام عزیز است .
امام جمعه زرند خاطر نشان کرد : باید افرادی به مجلس راه پیدا کنند که بازوی رهبر باشند و کشور را از گزند دشمنان حفظ کنند و خون شهیدان را پایمال نسازند .

.
ابراهیمی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دریادلان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد : دستگیری تفنگداران آمریکایی در آبهای سرزمینی خلیج فارس نمایشی از اقتدار و عزت نظامی ایران است و کشور های منطقه باید از این اقتدار درس بگیرند .

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :