اخبـــار زرند / زرند نــیوز : حبیب الله خنجری فرماندار زرند ضمن بازدید از روند احداث کارخانه گندله سازی با مهندس راکی مدیر این مجموعه عظیم دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند در ابتدای این دیدار فرماندار زرند ضمن بازدید از مراحل احداث و بخش های مختلف کارخانه روند احداث این مجتمع صنعتی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: روند احداث این مجموعه نشان از همت بلند مدیران این کارخانه در بهره برداری  هر چه سریع تر از این کارخانه  می باشد.

رونق اقتصادی، افزایش اشتغال و کاهش معضلات اجتماعی

فرماندار شهرستان زرند افزود: در صورت راه اندازی این مجموعه و سایر کارخانجات شهرستان زرند سرمایه های به دست آمده در استان به گردش در خواهد آمد که این امر باعث رونق اقتصادی، افزایش اشتغال و کاهش معضلات اجتماعی خواهد شد.

ریشه کنی صد درصدی بیکاری در شهرستان زرند

حبیب الله خنجری این مجموعه را یکی از پروژه های مهم در چرخه صنعتی زرند دانست و تصریح کرد: با راه اندازی این کارخانه در طی سال های آینده شاهد ریشه کنی صد درصدی بیکاری در شهرستان زرند خواهیم بود.

بیش از ۹۵ درصد از نیروهای شاغل، بومی و زرندی

خنجری یکی از اهداف مسئولین شهرستان را رفع معضل بیکاری دانست و گفت: به جرأت می توان گفت بیش از ۹۵ درصد از نیروهای شاغل در این مجموعه بومی و زرندی هستند و هدف ما هم جز به کارگیری جوانان زرندی در این کارخانجات نمی باشد.

برگزاری آزمون استخدامی و جذب بیش از ۱۵۰۰ نفر از جوانان جویای کار زرندی

فرماندار زرند با اعلام اینکه تا سال آینده بیش از ۱۵۰۰ نفر از جوانان جویای کار زرندی با برگزاری آزمون استخدامی جذب این کارخانه ها خواهد شد، گفت: جذب این نیروها در طی دو فرصت شش ماه به صورت آزمون و از بین جوانان متولد ۶۴ به بعد و با مدارک دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس به شرط نداشتن معافیت خدمتی انجام خواهد گرفت.

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند به وجود مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: هیچگاه نباید مشکلات و معضلات در بخش اقتصادی را نادیده بگیریم، بلکه این مشکلات در بسیاری از مواقع باعث ارزش گذاری می شود و باید از آنها برای ساختن مجموعه ها کمک گرفته شود.

حبیب الله خنجری تصریح کرد: بازدید مسئولین ادارات و نهادها از این مجموعه ها می تواند دید شهروندان را نسبت به آلودگی ها و فعالیت های این کارخانجات عوض نماید.

وی به بحث برگزاری دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز هفتم اسفند ماه اشاره کرد و گفت: در مجموعه های کارگری برگزاری هر گونه جلسات انتخاباتی و طرفداری از یک کاندیدای خاص و یا تخریب یک کاندیدای دیگر ممنوع می باشد.

اختصاص یک صندوق سیار اخذ رأی برای کارخانجات

فرماندار زرند از اختصاص یک صندوق سیار اخذ رأی برای کارخانجات خبر داد و تصریح کرد: کلیه کارکنان کارخانجات می توانند در روز انتخابات با به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی اقدام به اخذ رأی در شعبه سیار نمایند.

آغاز طرح تولید آزمایشی کارخانه گندله سازی/کمبود نیروی کار بومی در سال های آینده

مهندس راکی مدیر مجتمع گندله سازی نیز ضمن خیر مقدم به فرماندار و هیئت همراه از آغاز طرح تولید آزمایشی کارخانه گندله خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این مجموعه ها شهرستان زرند در سال های آینده با کمبود نیروی کاری مواجه خواهد شد و مشکل بیکاری جوانان زرندی به طور کامل برطرف خواهد شد.

مهندس راکی با اعلام اینکه جذب نیرو در کارخانجات صنعتی شهرستان زرند و گندله سازی توسط وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت به صورت کامل پایش و رصد می شود، تصریح کرد: هر چند این کارخانجات به صورت خصوصی اداره می شوند ولی همواره در رصد مسئولین ذیربط می باشد.

ده درصد نیروهای جذب شده از خانواده معظم شهدا و ایثارگران

مدیر این پروژه تصریح کرد: بالای ده درصد نیروهای جذب شده از خانواده معظم شهدا و ایثارگران می باشند و با راه اندازی کامل این مجموعه ظرفیت تولید کنسانتره در کشور به ۲۰ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

شایعه آلودگی کارخانجات گندله سازی و کنسانتره سنگ آهن

وی به شایعه آلودگی کارخانجات گندله سازی و کنسانتره سنگ آهن اشاره کرد و گفت: اگر قرار بود کسی در خصوص آلودگی این کارخانجات تا کنون جان خود را از دست بدهد، می توان از مدیران خود کارخانه به عنوان اولین نفرات نام برد.

مدیر پروژه گندله سازی افزود: به جرأت می گوئیم این کارخانجات هیچ گونه عوارضی برای انسان ها نداشته و حتی این کارخانه را می توان به عنوان حافظ محیط زیست دانست.

طرح آلوده بودن این کارخانجات از سوی تعدادی افراد از روی غرض ورزی

مدیر مجتمع گندله سازی طرح آلوده بودن این کارخانجات را از سوی تعدادی افراد از روی غرض ورزی دانست و تصریح کرد: آماده ایم تا گزارش کاملی از روند اجرای فعالیت های این کارخانه و مراحل پیشرفت آن را از تریبون های مهم به شهروندان ارائه دهیم.

وی از آمادگی کارخانجات در خصوص برگزاری انتخابات خبر داد و گفت: همه ما با شرکت در انتخابات باید آینده خود و کشورمان را رقم بزنیم و این امر را یک وظیفه برای خود می دانیم.

شایان ذکر است فرماندار زرند از بخش های مختلف کارخانه گندله سازی نیز بازدید کرد.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :