تبلیغات زود هنگام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی هم در فضای مجازی و هم در فضای واقعی تخلف محسوب می شود.

اخبـــار زرند / زرند نــیوز : علی صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و رئیس هیأت بازرسی انتخابات شهرستان زرند در جلسه هیأت بازرسی انتخابات گفت: مهمترین وظیفه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان زرند بر اساس قانون، مراقبت و حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی عوامل اجرایی انتخابات است.

وی بر اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و ابراز داشت: تلاش خواهیم کرد با تعامل و همراهی هیأت های اجرایی و نظارت در چارچوب قوانین و مقررات و دستور العمل های ابلاغی هیئت مرکزی بازرسی انتخابات و هیئت بازرسی انتخابات استان بستر و زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور و گسترده ای  را سطح شهرستان بدون جانبداری از کاندیدای خاصی فراهم نماییم.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان زرند، رئیس هیأت بازرسی انتخابات شهرستان زرند افزود: انتخاباتی که منجر به حفاظت و حراست از رأی مردم به عنوان رأی‌دهنده و انتخاب شونده باشد، حق قانونی و شرعی مردم است.

معاون فرماندار زرند از رصد تخلفات در شبکه‌های مجازی خبر داد و گفت: با پیگیری انجام شده تخلفات صورت گرفته برخی از افراد در فضای مجازی شناسایی و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

صادق زاده به رعایت اخلاق و ادب و رفتار اسلامی در بین طرفداران کاندیداهای انتخاباتی اشاره و تصریح کرد:‌ شبکه‌ های مجازی علی رغم آن که می‌توانند به امنیت انتخابات، ارتقای آگاهی عمومی مردم و لذت بخش بودن فضای انتخابات کمک کنند، ولی متأسفانه برخی افراد از طریق این شبکه‌ها اقدامات منفی در حوزه انتخابات انجام می‌دهند.

وی بر پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی تأکید کرد و افزود: به کلیه موضوعات منفی که در فضای مجازی رخ دهد و عنوان جرمی داشته باشند، مراجع قضایی ذی صلاح رسیدگی و ضمن شناسایی افراد متخلف اقدامات قانونی انجام و به شدت برخورد خواهد شد.

علی صادق زاده ادامه داد: تبلیغات زود هنگام نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی هم در فضای مجازی و هم در فضای واقعی تخلف محسوب می شود و این گونه تخلفات توسط نهادهای قضایی، هیأت های اجرایی و نظارت شورای نگهبان رصد و با متخلفان برخورد می شود.

رئیس هیأت بازرسی انتخابات به همه نامزدهای انتخاباتی توصیه کرد: کسانی که می خواهند وارد عرصه انتخابات شوند، قانون را رعایت و قانونمند باشند، زیرا نهایتاً این افراد می خواهند به مرکز وضع قانون یعنی مجلس شورای اسلامی وارد شوند.

محاکم صالحه قضایی موظفند با تخلفات و جرائم انتخاباتی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی نمایند.

معاون فرماندار زرند پرهیز از هرگونه تخریب، تهمت و تشنج در فضای مجازی و جلسات خصوصی انتخاباتی را متذکر شد و اظهار داشت: وفق ماده ۱۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی محاکم صالحه قضایی موظفند با تخلفات و جرائم انتخاباتی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت رسیدگی نمایند. بدیهی است تخلفات و جرائمی که توسط هیأت های بازرسی سراسر کشور شناسایی و کشف شوند جهت رسیدگی نهایی و صدور حکم به مراجع قضایی ذیصلاح اعلام خواهند شد.

لازم بذکر است انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :