33
اخبـــار زرند / زرند نــیوز : دادستان عمومی و انقلاب زرند به مناسبت هفته وقف درجمع مبلغین وروحانیون شهرستان زرند گفت : چقدر خوب است که ما مصادیق وقف را گسترش دهیم وبه سمتی برویم که نیاز اجتماعی روز را مد نظر قراردهیم وروی آن قضیه برنامه ریزی داشته باشیم .
سید مهدی قویدل با بیان اینکه برخی دیگر از آسیبهای اجتماعی وجرائم مهم که در شهرستان به عنوان تهدید محسوب می شوند از مبلغین و روحانیون خواست دراین زمینه با  جذب جوانان و برنامه های فرهنگی و اطلاع رسانی در بحث پیشگیری برنامه های لازم را داشته باشند .
قویدل با اشاره به اینکه ، مسئولین در ایجاد و استقرار امنیت نباید نگاه تک بعدی به بعضی سازمانهای خاص مانند نیروی انتظامی داشته باشند افزود : وظیفه نیروی انتظامی استقرار نظم و امنیت در جامعه است ودر ایجاد امنیت همه مسئولین و آحاد مردم دخیل هستند و ایجاد امنیت یک تولید اجتماعی است .
قویدل اظهار داشت : در بحث امنیت ، بسیاری از دستگاههای دیگر در کنار دستگاه قضائی و نیروی انتظامی دخیل در حفظ و ایجاد امنیت می باشند و یک سری مسائل و آسیب های اجتماعی در جامعه وجود دارد که نگران کننده ویک حربه ای برای سوء استفاده دشمنان , و خوب است تمام ارگان ها و سازمان ها  و دستگاه ها روی این مسائل هم یک برنامه ریزی داشته باشند .
دادستان زرند افزود : مقام معظم رهبری در اکثر سخنرانیهای خود بحث مسائل فرهنگی ، تهاجم فرهنگی و اخیراً نفوذفرهنگی دشمن را مهم ارزیابی و فرمایشات بسیار عالی و به روزی را مطرح می کنند و اگر مسئولین یک دقت و تاملی داشته باشند می بینند که دشمن خیلی خوب روی این مسائل سرمایه گذاری کرده است واین امر می طلبد که مابیش از گذشته روی مسائل فرهنگی کارکنیم و اهمیت بیشتری به مسائل فرهنگی بدهیم .
مدعی العموم با اشاره باینکه شهرستان زرند از جمله شهرهایی است که مردم با فرهنگ ، متدین ، ولایتمدار و همیشه در صحنه های جهاد و سایر صحنه هایی که نظام نیاز داشته حضور پررنگ داشته اند افزود :
در شهرستان زرند درصد بسیار بالایی اعتیاد به مواد مخدر وجود دارد که بیش از ۷۰% درصد زندانیان و جمعیت کیفری بصورت مستقیم و بالای ۹۰% درصد بصورت غیر مستقیم آمار جرائم زندانیان و پرونده های مربوط به مواد مخدر را به خود اختصاص داده ، که این موضوع تکان دهنده ای است و باید روی آن برنامه ریزی زیادی شود و مسائل و مشکلاتی که در این زمینه هست شناسایی کنیم و به مردم بشناسیم .
شایان ذکر است این مراسم به همت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرند بمناسبت گرامیداشت هفته وقف با حضور جمع کثیری از مبلغین و روحانیون و تنی چند از مسئولین اجرائی در محل دفتر امام جمعه زرند برگزار گردید .
22
انتهای پیام /
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :