اخبـــار زرند / زرند نــیوز : طی نشستی با حضور خنجری فرماندار زرند، صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، حسن زاده بخشدار بخش مرکزی، پیمانکاران معدن خمرود و جمعی از اهالی این روستا مسائل و مشکلات معدن کاران و روستائیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند در این نشست خنجری فرماندار شهرستان زرند ضمن تقدیر از معتمدین و روستائیان خمرود حل مشکلات و مسائل معدنکاران و فعالان معدنی را از مهمترین دغدغه های مسئولین شهرستان دانست و گفت: رفع موانع، شکوفایی صنایع معدنی و معادن شهرستان  مهمترین رویکرد مسئولین شهرستان زرند می باشد.

خنجری فرماندار زرند در ادامه تصریح کرد: شهرستان زرند دارای پتانسیل های پنهان و ظرفیت های بالقوه ای در بخش معدن می باشد که رونق این مجموعه ها باعث رونق شهرستان و استان خواهد شد.

وی ابراز داشت: از مهمترین دغدغه دولتمردان ایران کمک به افزایش و توان و فعال نمودن این معادن می باشد که این امر می تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد استان و کشور داشته باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند تصریح کرد: جای بسی خرسندی است که شهرستان زرند دارای یک چرخه مناسب در راستای تولید و مصرف ذغال سنگ می باشد و این امر می تواند کمک های مؤثری به سرمایه گذاران نماید.

خنجری با اعلام اینکه راه اندازی این معادن می تواند نقش مؤثری به اشتغال زائی بیشتر در شهرستان زرند نماید، گفت: با عنایت به اشتغالزایی بالای معادن و نقش بسزایی که می توانند در توسعه اقتصادی شهرستان داشته باشند، ضرورت دارد رفع مشکلات و فراهم نمودن زمینه فعالیت بدون دغدغه برای سرمایه گذاران و معدن کاران در دستور کار ارگان های متولی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: پیگیریم تا مسائل و مشکلات بر اساس قانون به انجام رسد و دوست نداریم با طرفداری از یک قشر خاص حقی از روستا و روستائیان ضایع شود.

حبیب الله خنجری افزود: لازم است برای حل مشکلات معدن داران تیمی متشکل از سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل منابع طبیعی و اداره امور آب تشکیل و شیوه نامه مناسبی در این زمینه تهیه شود.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :