اخبـــار زرند / زرند نــیوز : طی نشستی با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند، قویدل دادستان، صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و جمعی از معتمدین شهرستان، هیئت اجرائی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند در این مراسم حبیب الله خنجری فرماندار زرند ضمن تقدیر از معتمدین شهرستان زرند هدف از برگزاری این نشست ها را برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم دانست و گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی می تواند تضمین کننده ثبات و امنیت ایران اسلامی باشد.

فرماندار زرند افزود: حوزه انتخاباتی زرند به عنوان حوزه اصلی و حوزه کوهبنان به عنوان حوزه فرعی ستاد انتخابات شهرستان زرند می باشند و باید سعی نمائیم تا تعامل و همکاری خوبی بین این دو حوزه به وجود آید.

وی با اعلام اینکه باید طوری عمل نمائیم که مردم با عشق، علاقه، شور و نشاط در پای صندوق ها حضور یابند، گفت: همه ما وظیفه داریم امانت نگه دار خوبی از آرای شهروندان و مردم باشیم.

خنجری تأکید کرد: باید با صحیح عمل نمودن در انتخابات یأس و نا امیدی دشمنان اسلام و نظام را رقم بزنیم و جشن سیاسی خوبی را برای شهروندان ایرانی و زرندی رقم بزنیم.

وی از مردم زرند به عنوان مردمی ولایتمدار و انقلابی نام برد و گفت: حضور مردم زرند در همه دوره های انتخاباتی توانسته است این شهرستان را به عنوان یکی از شهرهای ولایتمدار و همیشه در صحنه به ایرانیان معرفی نماید.

خنجری فرماندار زرند تصریح کرد: جمعیت شهرستان زرند بر اساس آخرین آمار ۱۲۹۱۰۴ نفر می باشد که نود هزار نفر واجد شرایط رأی می باشند.

وی تعداد رأی اولی ها را بیست و یک هزار نفر اعلام کرد و گفت: در این انتخابات بیش از ۱۲۱ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.

فرماندار زرند گفت: بخش مرکزی ۹۹ شعبه که ۷۱ صندق اخذ رأی به صورت ثابت و ۲۸ صندوق به صورت سیار  و بخش یزدان آباد ۲۲ شعبه به اخذ رأی از شهروندان خواهند پرداخت که ۱۴ صندوق ثابت و ۸ صندوق به صورت سیار خدمت رسانی خواهند کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند در ادامه از ریشه دار بودن و معتقد بودن به ولایت و رهبری در جناح های سیاسی شهرستان گفت و تصریح کرد: کلیه افراد حاضر در هیأت های اجرائی حق حضور در نشست های سیاسی را نداشته و باید از سیاست زدگی به دور باشند.

فرماندار زرند افزود: عوامل اجرائی انتخابات بر اساس برنامه زمان بندی عمل خواهند نمود و خواستار کنار گذاشتن مسائل حاشیه ای در انتخابات شد.

وی ابراز داشت: هیچ یک از افراد و معتمدین این حوزه های انتخاباتی نباید وابسته به جناح و گروه سیاسی باشند تا بتوانیم انتخاباتی سالم را برگزار نمائیم.

دادستان زرند نیز در این مراسم قانون گرائی و قانون محوری را یکی از مهمترین اصول هیأت های اجرائی دانست و گفت: آشنائی کامل با وظایف، قوانین و اختیارات هیأت های اجرائی و اجرای دقیق قانون باید از سوی این معتمدین به خوبی انجام گیرد.

وی اجرای انتخابات را یک امانت دانست و گفت: باید با وفای عهد به خداوند در برابر رأی مردم قاطع و امانت دار باشیم همواره منافع ملی و جامعه را در نظر بگیریم.

سید مهدی قویدل تأکید کرد: هیأت اجرائی دخالتی در انتخابات نداشته و همه ما وظیفه داریم در قبال مسئولیتی که بر گردنمان می باشد، ادای دین نموده و فضای سالم را برای انتخابات مهیا نمائیم.

وی استفاده از اموال دولتی به نفع یا علیه یک کاندیدای خاص را غیر قابل قبول دانست و گفت: هیچ یک از دستگاه های دولتی حق دخالت در اجرای تبلیغات یک کاندیدای خاص را ندارند.

دادستان زرند در پایان خواستار در نظر گرفتن مصلحت نظام از سوی اعضاء هیأت اجرائی شد و تصریح کرد: باید همه در راستای ایجاد یک فضای انتخاباتی سالم برای شهرستان کوشش نمائیم.

شایان ذکر است در پایان این نشست و پس از اخذ رأی از بیست و هفت نفر از معتمدین به ترتیب آقایان حمید صادقی زاده، احمد محمدی، سید محمد حسینی، علی قوامی مقدم، عباس جعفری، حمید فرحبخش، علی امیری و سام ایزدی به عنوان هشت عضو اصلی و سید احمد تهامی، محمود زارعی، رضا یزدانپناه، سید مهدی مهدیزاده و مسعود برهانی نژاد به عنوان اعضاء علی البدل انتخاب و معرفی شدند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :