اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان با ایام سوگواری رحلت پیامبر اعظم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) یادواره شهدای روستاهای گورچوئیه، ده شیخ سربنان، مدبون، ده آقائی، احمد آباد، رشک اولیاء، جرجافک، هنجروئیه، ده چنار و یزدانشهر برگزار شد.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در این یادواره ها ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) و رحلت پیامبر اعظم (ص)، انقلاب اسلامی را ثمره خون شهیدان دانست و گفت: شهدا از همه هستی خود گذشتند تا اقتدار و عزت ایران و اسلام باقی بماند.

خنجری فرماندار زرند اظهار داشت: برپایی این گونه یادواره ها علاوه بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، باعث ترویج آرمان های آنان در بین نسل جدید خواهد شد و یکی از نعمت های بزرگ دین اسلام، نعمت شهادت است و امروز فرهنگ شهادت و یادواره شهدا باید پل ارتباطی بین نسل گذشته و نسل حاضر باشد.

وی افزود: رمز پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس، خدا محوری، ولایت محوری، دوری از دنیا و آلودگی های دنیوی و وحدت و انسجام اسلامی بود و این اصول همان رمز بقا و استمرار انقلاب اسلامی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان به ویژگی های انسانهای مؤمن در قرآن کریم اشاره کرد و افزود: شهدای عالیقدر از جمله انسان هایی هستند که خداوند متعال بر جسم و جان و روحشان حکومت دارد و تحت تربیت خداوند برای بندگی خدا و دفاع از دین اسلام و خدمت به خلق الله به جنگ رفتند.

شایان ذکر است در این مراسمات مداحان به نوحه سرائی پرداختند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :