اخبـــار زرند / زرند نــیوز : به مناسبت روز دانشجو و در راستای تجدید میثاق با شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حبیب الله خنجری فرماندار زرند به همراه دکتر رشیدی رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان، سرهنگ چوگانی فرمانده انتظامی زرند و جمعی از مسئولین دانشگاه پیام نور کرمان و زرند با خانواده شهید سید فخرالدین هاشمی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار خنجری فرماندار زرند ضمن تبریک روز دانشجو و تقدیر از خانواده شهید سید فخرالدین هاشمی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت از جایگاه ویژه ای در ایران اسلامی برخوردار است و این امر همراه و همگام با تاریخ این سرزمین شکل گرفته است.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در ادامه تصریح کرد: انسان همیشه در زندگی بر سر دو راهی هایی قرار می گیرد که شهداء در دو راهی جان که عزیزترین ودیعه است را بدهند یا نه، دادن جان خود در راه اعتقادات متعالی را انتخاب کردند.

وی هدف از خلقت انسان را رسیدن به کمال و کار شهداء را اوج کمال و انسانیت دانست و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی برای تلاش بیشتر در راه خدمتگزاری برای مردم، نیازمند دعای خانواده شهدا هستند و با حضور در کنار این بزرگواران، انرژی و روحیه برای کار بیشتر می گیرند.

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: بسیار خرسندیم که خدمت پدر و مادر بزرگوار شهید می رسیدیم که چنین جوان ارزشمندی را تربیت نمودند و باید بگوئیم شهدا و خانواده هایشان وجدان بیدار جامعه هستند.

دکتر رشیدی رئیس دانشگاه پیام نور کرمان نیز در این دیدار کرامت و پاسداشت خانواده شهدا را از آموزه‌های دینی دانست و افزود: شهیدان نزد خداوند جایگاه رفیع دارند لذا تکریم خانواده‌های آنان اجر و پاداش بسیاری دارد.

همچنین در این مراسم پدر بزرگوار این شهید به ارائه خاطراتی از این شهید پرداخت.

شایان ذکر است در پایان از طرف رئیس دانشگاه پیام نور استان کرمان و فرماندار زرند با اهداء لوح تقدیر و هدایائی از این خانواده تجلیل شد.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :