اخبـــار زرند / زرند نــیوز : حبیب الله خنجری فرماندار زرند به همراه حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه و جمعی از اعضاء ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زرند از مغازه های سطح شهر و بازار دیدن کردند .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند در این بازدید فرماندار زرند از اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکرگفت و تصریح کرد: تمامی جوانب ، اهداف و برنامه ها در موضوع احیاء امر به معروف و نهی از منکر بویژه در مقوله تذکر لسانی باید فراگیر و جهادی باشد.
خنجری در ادامه افزود: با توجه به عنایت به منویات مقام معظم رهبری تذکر لسانی در این دو فریضه مهم الهی باید جهادی باشد و همگان نسبت به تحقق این موضوع توجه و احساس مسئولیت کنند.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت : خانواده و مدرسه دو عامل مهم در نهادینه کردن شعائر اسلامی بین کودکان و نوجوانان هستند.
فرماندار زرند در ادامه تصریح کرد:آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی علل ترک معروف و ارتکاب منکر،تعیین الگوهای رفتاری ،زمینه‌سازی برای مشارکت همه جانبه آحاد مردم و دستگاه‌های اداری و رسانه‌های عمومی در امور مربوط به فریضه امر به معروف و نهی از منکر ،تدوین راهبردهای آموزشی برای سطوح مختلف جامعه ،شناسایی ظرفیت‌ها و کمک به تشکیل جمعیت‌ها و تشکل‌های مردمی فعال ،حمایت همه جانبه از اقدامات قانونی آمران به معروف و ناهیان از منکر از مهمترین اقدامات ووظایف این ستاد می باشد .
وی افزود: انسان مسلمان نباید درباره رواج گناه در سطح جامعه بی تفاوت باشد و مسئولان نیز وظیفه دارند با مظاهر علنی فساد برخورد واز گروه های تذکر لسانی حمایت کنند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :