اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان با اربعین سالار شهید ان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یادواره ۱۳ تن از شهدای عزیز روستای گزوئیه در فضائی آکنده از عطر شهیدان با حضور خنجری فرماندار ، مهدیزاده دهیار ، حسن زاده بخشدار مرکزی زرند و امیری مسئول دفتر نماینده مردم شریف زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از از خانواده های معزز شاهد و ایثارگر و اهالی خونگرم و ولایتمدار منطقه در محل تکیه ابوالفضل (ع) روستای گزوئیه برگزار گردید .
این مراسم معنوی که با نوحه سرائی و عزاداری و قرائت زیارت عاشورای حسینی همراه بود . حجه الاسلام سید سیف الله مهدیزاده معاون پرورشی و تربیتی اداره آموزس و پرورش زرند ضمن تسلیت سالروز اربعین سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی (ع) پیرامون فرهنگ شهید و شهادت و نقش آن در جامعه اسلامی به ایراد سخن پرداخت .
وی ابراز داشت : تأثیری که شهادت در سرنوشت یک جامعه و امت دارد، بسیار ارزشمند و حیات بخش است. و از این جهت ارزش کار شهید با هیچ عمل دیگری قابل مقایسه نیست،چراکه فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در متن اسلام از درخشش و ویژگی برجسته ای برخوردار است.
معاون پرورشی و تربیتی اداره آموزس و پرورش زرند افزود : جهاد مقدّس شهید و خون پاکی که در این راه به زمین ریخته می شود، عامل بقای جوامع انسانی و تداوم ارزش های مقدّسی است که انسانیت و شرف و عدالت و آزادی در پرتو آنها، جان و رمق می گیرد و استمرار می یابد. و حماسه عاشورا و اربعین حسینی (ع) درس شهادت را به همه نسلها و آیندگان تا روز قیامت آموخت و فهماند که برای امور دینی و مادّی نباید دست از حق و اسلام و قرآن و ایمان برداشت بلکه در مقابل دشمنان اسلام تاپای جان باید ایستاد .
حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیزدر حاشیه برگزاری این آیین باشکوه در گفتگو با خبرنگار ما ابراز داشت : ملت بزرگوار و خداجوی ایران اسلامی همواره در حرکتی خودجوش با برگزاری چنین مراسماتی در اربعین حسینی عظمت اربعین و قیام عاشور را که در نوع خود بی‌نظیر است به جهانیان نشان می‌دهندوبا برگزاری یادواره های شهداء در جای حای میهن اسلامی ضمن درس گرفتن از فداکاری و ایثارگری شهیدان والامقام از یاد سیدالشهدا و فلسفه و عظمت قیام آن حضرت و یاران باوفایش غافل نمی گردند.وی خاطر نشان کرد : امروز راه و سیره شهداء بهترین الگو برای جوانان ما خواهد بود .
شایان ذکر است : بانی این مراسم با عظمت حاج سید علی امیری مقدم از خیرین نیکوکار روستای گزوئیه بود که از کلیه شرکت کنندگان در مراسم پذیرائی ناهار بعمل آورد .
IMG_3740 IMG_3738 IMG_3735
انتهای پیام /
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :