امام جمعهاخبـــار زرند / زرند نــیوز : حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در خطبه های نماز این هفته اشاره به حضور میلیونی مسلمانان در اربعین حسینی اظهار داشت . عشق و علاقه مسلمانان به امام حسین(ع) هر سال بیشتر می‌شود .
وی گفت بر تداوم برگزاری مجالس عزاداری و سخنرانی حضرت ابا عبدالله  الحسین (ع) در طول سال تاکید کرد و افزوداظهار عشق و ارادت به سیدالشهدا(ع)، باید همراه با معرفت و شناخت باشد و باید بدانیم که پیام مهم عاشورا تمایز جبهه حق و باطل است.
حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: ترسیم جبهه حق و باطل در زیارت اربعین برای دیروز، امروز و فردای ما بسیار درس آموز است و باید با شناخت خصوصیات حق و باطل، در حوادثی که اتفاق می افتد سعی کنیم در جبهه حق قرار بگیریم.
خطیب جمعه زرند اهمیت خواندن زیارت اربعین را سفارش نمود و اظهار علاقه به حضرت اباعبدالله (ع) باید همراه با معرفت و شناخت باشد و یکی از زمینه های شناخت امام حسین(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) توجه به زیارتهایی است که از طریق ایشان به ما رسیده است.
وی بر توسعه و گسترش فرهنگ عاشورایی تأکید کرد  و از برگزاری  اجتماع عزاداران اربعین حسینی در جوار امامزاده عبدالله مطهر اباد تقدیر کرد.
  امام جمعه زرند با اشاره به  دیداراخیر مقام معظم رهبری  با بسیجیان اظهار داشت در این دیدار، توصیه های ارزشمند ی ازسوی مقام معظم رهبری از جمله خطر نفوذ که نفوذ برای تغییر ساختار یک جامعه به کار می‌رود و نفوذ  از دو طریق انجام میشود،  یکی نفوذ فردی است که با این نفوذ، افرادی با نفوذ را هدف قرا می  دهند و شیوه دوم را نفوذ شبکه ای دانست که با ورود یک جریان به کشور که معمولا از روش فرهنگی انجام میشود و سعی در تغییر شیوه زندگی مردم دارند .
خطیب جمعه زرند  با گرامیداشت ۱۶ آذرماه روز دانشجو این روز را نقطه عطفی در تاریخ جنبش دانشجویی دانست و افزود این روز  یادآور دانشجویان شهیدی است که با خون خود از کیان اسلامی دفاع کردند .وی ۱۴ اذر روز داوطلب را گرامی داشت و از خدمات ارزشمند انان در ارتقا سلامت مردم قدر دانی کرد.
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :