اخبـــار زرند / زرند نــیوز : به گزارش خبرنگار ما به همت امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زرند صبح پنجشنبه ۲۸/۱۱/۹۴ همایش حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی با حضورکارشناسان ومدیران اموراراضی استان و دهیاران ، شوراهای اسلامی  ، نیروی انتظامی و جمع کثیری از کشاورزان عزیز در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زرند برگزار گردید .
زارعی ریاست جهاد کشاورزیدر این مراسم ابتدا زارعی مدیر جهاد کشاورزی زرند : ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر ازحضورمدعوین و کلیه سروران شرکت کننده در جلسه پیرامون  حفظ اراضی زراعی و باغی و تداوم بهره برداری از اراضی مذکوربه ایراد سخن پرداخت .
وی افزود : برای تولید شدن یک سانتیمتر خاک بطور متوسط ۷۰۰ سال نیاز است تا یک سانتیمتر خاک تولید شود که زمان بسیار زیادی است که نشان از بارزش بودن این ماده معدنی دارد چراکه کشاورزی ما ، تولید ما ، بستر کاشت و پرورش گیاهان بایستی روی همین خاک باشد لذا حفظ خاک خیلی مهم است .
مدیر جهاد کشاورزی زرند افزود : طبق قانون، مسئولیت صیانت از اراضی زراعی و باغی واقع در خارج از محدوده شهرها بر عهده امور اراضی جهاد کشاورزی است و این امر مهم حاصل نمی‌شود مگر اینکه تمامی مسئولین و مردم در این مسئولیت خطیر با امور اراضی جهاد کشاورزی همکاری کنند.
قویدل دادستاندر ادامه این همایش سید مهدی قویدل دادستان شهرستان زرند طی سخنانی ابراز داشت : اکثر تخلفات ، تصرفات و تجاوزات به اراضی ملی بوجود می آید علت اصلی آن ناشی از عدم اطلاع رسانی و عدم نظارت است ودر موضوع اطلاع رسانی عمومی و آگاه سازی و فرهنگ سازی حقیقتاً برنامه ریزی خوبی تاکنون نداشته ایم .
دادستان زرند تصریح کرد : مقام معظم رهبری دربحث حفظ حقوق بیت المال در اکثر فرمایشاتشان تاکید بر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع جرم داشته اند .و لذا در این خصوص مابایستی حداکثر توان خودرا بمنظور جلوگیری از تصرفات غیرمجاز به امور اراضی و باغی بکاربگیریم تا فرصت از افراد سود جو و متجاوزین به عرصه های زراعی و باغی گرفته شود.
وی افزود : ویلاسازی‌هایی که خارج از شهر صورت می‌گیرد به ویژه در مناطق ییلاقی وخوش آب و هوا ی روستائی  موجب بروز برخی تصرفات و تغییر کاربری اراضی کشاورزی شده است و دهیاران عزیز بعنوان نمایندگان دولت و معتمدین محل با آگاهی کامل از قوانین وظیفه دارند از توسعه وگسترش اینگونه کاربری ها جلوگیری کنند .
قویدل افزود : توسعه روستاها و توسعه گردشگری و جذب توریست و جلوگیری از مهاجرت ها ی بی رویه از روستا ها یک مقوله مهمی است که همه مسئولین باید این موضوع را مد نظر داشته باشند وبرای آن چاره اندیشی کنند .
وی در خاتمه خواستار تشکیل کارگروهی شد تا موارد و مشکلات مربوط به امور اراضی را به صورت تخصصی ساماندهی و مدیریت کند.
 IMG_3648 IMG_3650 IMG_3668
انتهای پیام /
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :