اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان با هفته جهانی ایمنی  ،راهپیمایی کودکان مهد کودک ها در شهرستان زرند، با هدف  ارتقا فرهنگ رانندگی  برگزار شد.

به مناسبت ۲۹ آبان ماه سالروز گرامیداشت قربانیان ترافیکی، زنگ هشدار حوادث ترافیکی درمورخه چهارشنبه ۲۷ آبان در هنرستان پسرانه طالقانی با حضور برخی مسئولین شهرستان برگزار گردید در این مراسم آقای مهندس عربپور معاون محترم بهداشتی شبکه بهداشت و آقای مطهری از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی صحبت هایی در زمینه حوادث ترافیکی و بار ناشی از آنها ،رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، و لزوم ارتقاء فرهنگ ایمنی بیان کردند و در پایان بیانه ۸ بندی توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد و مسئولین و معلمان و همه دانش آموزان این بیانیه را که نوعی تعهد اخلاقی در زمینه توجه به حوادث خاصه حوادث ترافیکی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و…. می باشد را امضاء نمودند در طی مراسم عکس های قربانیان ترافیکی سال ۹۳ به همراه شعار هایی در خصوص رعایت نکات ایمنی ،در جلوی جایگاه در دست دانش آموزان قرار گرفته بود که تاثیر کلام سخنرانان را مضاعف کرده بود.

در ادامه برنامه های ۲۹ آبان ماه سالروز گرامیداشت قربانیان ترافیکی ، راهپیمایی نمادین توسط بهورزان با موتور و کلاه ایمنی از چهارراه شهید باهنر تا بازار زرند (ساعت ۵/۹ صبح مورخه ۲۷ آبان)برگزار شد ودر چهارراه برق کودکان مهد های سطح شهر زرند به راهپیمایی بهورزان ملحق شدند و عکس های قربانیان ترافیکی و شعارهای رانندگی ایمن را در طی مسیر راهپیمایی حمل نمودند در ادامه برنامه، جلوی بازار توقف و بیانیه ۸ بندی مربوطه توسط یکی از بهورزان قرائت شد که این برنامه مورد توجه مردم و رهگذران قرار گرفت .

بعد از قرائت بیانیه به شکل نمادین گلهای رز توسط کودکان مهدها به ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی که به نوعی نقش مهمی در کنترل حوادث ترافیکی داشته و دارند و مردم شرکت کننده اهداء گردید در ادامه راهپیمایی به سمت خیابان شهدای محراب ادامه و کودکان وارد صحن مسجد جامع زرند شدند و مسابقه نقاشی با موضوع حوادث بین آنها برگزار گردید قرار است این نقاشی ها به همراه عکس های قربانیان ترافیکی جمعه در نماز جمعه شهر زرند به نمایش در آورده شوند و طی هماهنگی قبلی امام جمعه محترم در خطبه های نماز، در خصوص حوادث ترافیکی و داشتن رانندگی ایمن و.. مطالبی را به مردم گوشزد نماید. هدف از برگزاری این راهپیمایی نمادین ایجاد هشدار و حساسیت در مردم در زمینه حوادث ترافیکی می باشد که با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی جان و مال خود ودیگران را محافظت کنند. این دو برنامه با برنامه ریزی دبیر خانه جامعه ایمن شهرستان زرند و با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان زرند برگزار گردید.

به گزارش دبیرخانه جامعه ایمن شهرستان زرند در سال ۹۳ در شهرستان زرند ۱هزار ۸۵۰ مصدوم ترافیکی در شهرستان زرند گزارش شده که از این تعداد متاسفانه ۴۲ نفر جان خود را از دست داده اند و از این ۴۲ نفر ۱۷ متور سوار ۲۲ خودرو سوار و ۳ نفر عابر پیاده بوده اند و ۹۰ درصد جان باختگان بین ۱۵ تا ۳۴ سال سن داشته اند و بیشترین علت حوادث عدم رعایت حق تقدم و عدم توجه به جلو اعلام شده است.
این گزارش حاکی است که در سال قبل از ان قریب ۱۵۰۰ نفر مصدوم ترافیکی ثبت شده است که از این تعدا ۳۴ نفر جان خود را از دست داده اند .
به همین مناسبت ضمن مراسمی با حضور جمعی از مسئولین اجرایی ، زنگ ایمنی در هنرستان طالقانی زرند نواخته شد
در این مراسم سروان مطهری از کارشناسان راهنمائی و رانندگی زرند با بیان اینکه اکثر کشته شدگان ناشی از تصادفات رانندگی از قشر جوانان  هستند، توجه ویژه به مقوله آموزش و پیشگیری از تلفات را بسیار ضروری دانست.و بر ضرورت آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.
1 (5) 1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4)
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :