اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان باسالروز شهادت حضرت رقیه(س) کاروان پیاده‌‌روی فاطمه‌الزهرا(س) روستای علی‌آباد علیا شهرستان زرند متشکل از ۲ هزار بانوی زرندی در پانزدهمین سال متوالی به‌مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) با پای پیاده مسیر ۳۰ کیلومتری این روستا تا مرقد مطهر امامزاده بی‌بی حیات را اغاز کردند.

علی دیودل دهیار روستای علی اباد  صبح امروز در این مراسم معنوی گفت حدود ۲ هزار نفر از بانوان از نقاط مختلف شهرستان زرند درقالب کاروان پیاده‌‌روی فاطمه‌الزهرا(س)  این روستا  شرکت کردند.

وی افزود همه ساله  این کاروان بعد از اذان صبح حرکت خود را ازتکیه ابوالفضل روستای علی اباد آغاز کرده و پس از حدود شش ساعت پیاده‌روی به مرقد مطهر امامزاده بی‌بی حیات می رسند.

زهرا عسکرزاده مسئول هئیت فاطمته الزهرا  (س) علی اباد هم گفت: استقبال بانوان در این حرکت معنوی افزایش یافته و طول این کاروان به حدود ۲کیلومتر می رسد.

وی اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در این پیاده‌روی را جوانان و نوجوانان  تشکیل می‌دهند.تعدادی از شرکت‌کنندگان در این پیاده‌روی نیز در حالی که پلاکاردهایی مزین به آیات الهی در دست داشتند، در مسیر به ذکر دعا و قرائت زیارت عاشورا می پردازند و در طول مسیر همزمان با بانگ اذان ظهر نماز ظهر و عصر به جماعت اقامه میشود وتوسط خیرین پذیرائی به عمل می اید  و مجددا حرکت خود را به طرف امامزاده بی بی حیاط اغاز می کنند.

IMG-20151117-WA0004

IMG-20151117-WA0003

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :