کرمان – ایرنا – راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی دیگر از مسئولان در زرند بررسی شد.
 
به گزارش ایرنا از زرند این نشست در دومین روز سفر انوشیروان محسنی بندپی به استان کرمان و با حضور محمدمهدی زاهدی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان، حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان و جمعی از مدیران استانی و کارشناسان بهزیستی برگزار شد.
فرماندار زرند عصر شنبه در این نشست گفت: شهرستان زرند با مردمانی متدین از جمله شهرهای مذهبی استان کرمان است به طوری که رهبر معظم انقلاب در سفر به این شهرستان فرمودند من زرند را به ۱۲ هزار رزمنده و حضور پرشور آنها در نماز جمعه شناختم که این از افتخارات مردم این شهرستان است.
حبیب الله خنجری افزود: با توجه به هم مرز بودن استان کرمان با استان های شرقی با بحث موادمخدر و اعتیاد مواجه هستیم.
وی اعتیاد، طلاق و اقدام به خود کشی را از مهمترین معضلات شهرستان زرند برشمرد و گفت: باید در این زمینه چاره اندیشی شود.
وی در خصوص مشکلات مسکن مهر معلولان گفت: تسهیلاتی که در اختیار معلولان قرار گرفته است معلولان ماهیانه باید بین ۳۶۰ تا ۳۷۰ هزار تومان قسط بپردازند که توان بازپرداخت اقساط مسکن را ندارند.
فرماندار زرند درباره مناسب سازی معابر و محیط معلولان اظهار کرد: در ساخت و سازهای جدید اداری مناسب سازی صورت می گیرد اما در معابر عمومی برای اجرا با کمبود اعتبار مواجه هستیم.
وی بیکاری را از دیگر مشکلات معلولان اعلام کرد و افزود: می توان با تخصیص اعتبار در جهت اشتغال این قشر اقدام کرد.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: بعد از زلزله ۴ اسفند ۸۳ بهزیستی استان خدمات ارزشمندی به این شهرستان ارائه داده است و کارکنان اراره بهزیستی زرند با کمترین امکانات بیشترین خدمات را ارائه می کنند.
حسین امیری با اشاره به اینکه شهرستان زرند برای صنعتی شدن شتاب بیشتری به خود گرفته است افزود: در این بین کشاورزی موجود را باید با بهره گیری از روش های نوین آبیاری حفظ کرد.
وی با اشاره به معضل اعتیاد گفت: ۲ مرکز ترک اعتیاد خصوصی وجود دارد که خدمات ارزنده ای را ارائه کرده اند و برای تجهیز آنها با کمبود اعتبار مواجه هستند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در این نشست گفت: آسیب های اجتماعی پدیده جهانی است و در کشور ما هم وجود دارد که از دغدغه های مقام معظم رهبری است و بارها در این خصوص تذکراتی فرموده اند و تکلیف کرده اند لذا برای محقق شدن فرامین مقام معظم رهبری در مهار و کنترل شیوع و بروز آسیب های اجتماعی تمام توان خود را در راستای سلامت اجتماعی جامعه بکار بسته ایم.
انوشیروان محسنی بندپی در زمینه افزایش سهمیه وام معلولان، ارتقای اورژانس اجتماعی، راه اندازی مرکز کلینیک فیزیوتراپی، تقویت مراکز ترک اعتیاد و مرکز تحقیقات علمی قول مساعد داد.
در ادامه پروژه مسکن مهر معلولان در زرند به بهره برداری رسید.
ساخت ۴۰ واحد مسکونی معلولان در زمینی به مساحت یکهزار و ۲۰۰ متر مربع با زیربنای ۶۸ متر مربع از سال ۸۹ آغاز و با کمک ۲ میلیارد ریالی بلاعوض بهزیستی و ۲۰ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی تکمیل شده است.
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :