امام جعه زرنداخبـــار زرند / زرند نــیوز : حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زرند در مراسم یادواره شهدا که در صبح روز دوشنبه ۱۸ آبان ۹۴ و با حضور نماینده مردم زرند و کوهبنان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان و مسئولان و دبیران و دانش آموزان دبیرستان دخترانه کوثر در این آموزشگاه برگزار شد با شکرگزاری به درگاه خداوند که توفیق حضور در جلسه ای را که به نام و یاد شهدا برپا شده عنایت فرمود با بیان این مطلب که شهدا اهل صبر و بصیرت بودند افزودند که پرچم اسلام ناب را کسانی می توانند حمل کنند که اهل صبر و بصیرت باشند .

ایشان در ادامه به بیان پیام شهید سوره یس که در واقع پیام همه شهیدان است پرداختند آنجا که فرموده است ( یا لیت قومی یعلمون بما غفر لی ربی و جعلنی من المکرمین ) و ادامه دادند که در زمان ظلم و ستم و استکبار فرعون ، مومن آل فرعون به شهادت رسید و پس از ورود به بهشت این پیام را صادر نمود که ای کاش قوم من علم پیدا می کردند و از جهل نجات می یافت .
ایشان عامل بدبختی انسان ها را جهل و خودخواهی خواندند و در ادامه تفسیر این آیه افزودند که لطف و عنایت خداوند شامل حال شهداست و خداوند آنها مورد تکریم خود قرار داده است .
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زرند گفت ازینجا در می یابیم که شهدا مصداق کامل صبر ، بصیرت و آگاهی هستند و هم آنانند که می توانند پرچمداران حق باشند .
وی در ادامه بیانات خود ضمن اشاره به فرمایش امام راحل و بزرگوار خطاب به جوانان که فرمودند با یک دست قرآن و با دست دیگر سلاح بردارید گفتند که همواره علم و جهاد قرین یکدیگر بوده اند . آنگاه در اوصاف شهدا افزودند شهدا شفابخش هستند همانگونه که در مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهید علی ناد علی پور که پس از ۳۲ سال تفحص و به زادگاهش بازگشت مردم اشک ریختند و از او طلب شفا و شفاعت کردند .
وی ضمن روایت هایی از کرامات شهدا در ادامه بیانات خود به تبیین آیه شریفه ( و لولا دفع الله الناس بعضهم من بعض لهدمت صوامع و بیع … ) پرداخته و افزودند اگر دفاع نباشد ، یعنی عده ای نروند و نجنگند و به شهادت نرسند ، تمام مراکز توحیدی از بین می رود . ایشان عبادت مسلمانان در مساجد ، راهبان در کلیساها و … را مدیون امنیتی دانستند که در سایه کرامت شهدا حاصل شده است .
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی در آخرین قسمت از بیانات خود ، سفارشات مقام معظم رهبری به دانش آموزان را یادآور شد که معظم له فرموده اند دنبال تحصیل علم باشید و آن را برای رضای خدا بخواهید که اگر غیر از این باشد چه بسا در خدمت کفر و عدم درک حقایق قرار گیرد . تقوا ، دینداری و ایمان را دومین سفارش رهبر برشمردند و گفتند که اگر تقوا در کنار علم قرار گیرد رستگاری را به دنبال دارد که شهدا آن را در دانشگاه جبهه و جنگ کسب نمودند . وی در بیان سومین توصیه ولی امر مسلمین به دانش آموزان گفتند ورزش را در کنار تحصیل همراه با تقوا فراموش نکنید که هر عالم به جسم سالم نیز نیاز دررهب.
ایشان در پایان به دانش آموزان توصیه نمودند که علاوه بر مطالعه کتب درسی به مطالعه وصیت نامه های شهدا و کتب مفیدی که چاپ و نشر یافته نیز اهتمام بورزند .

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :