اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان با سالروز فرهنگ عمومی اولین دوره آموزشی دبیران و هسته های تذکر لسانی ادارات با حضور  شجاع حیدری مسئول تذکر لسانی و طلایداران امربه معروف و نهی از منکر استان کرمان و حسن زاده بخشدار و معاونت ادارات امربه معروف ونهی از منکر و جمع کثیری از مسئولین تذکرلسانی وادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری زرند برگزار گردید .
در ابتدای این جلسه سرهنگ منصوری مسئول تذکر لسانی ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر زرند  ضمن عرض خیر مقدم وتسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده ابراز داشت : در راستای ارتقاء و بالا بردن سطح آگاهی های عموم مردم در تحقق، ترویج و توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر وهمچنین آشنایی با قانون امر به معروف و نهی از منکر این ستاد با هماهنگی مرکز استان اقدام به برگزاری یکسری کلاس های آموزشی ویژه مسئولین تذکر لسانی ادارات نموده است
وی تاکید کرد   اگر دو فریضه بزرگ الهی امر به معروف و نهی از منکر احیا شود، همه خوبی ها احیا می‌شود،چراکه با ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به شکل صحیح، زمینه‌های نفوذ و تحقق توطئه‌های استکبار، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از بین خواهدرفت.
در ادامه شجاع حیدری مسئول تذکر لسانی و طلایداران امربه معروف و نهی از منکر استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر ازمسئولین اجرائی ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زرند اهمیت دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بعنوان مهم‌ترین راه ایجاد اتحاد و همبستگی در جوامع مسلمانان جهان برشمرد . زمینه سازی جهت مشارکت همه جانبه آحاد مردم و جامعه و ترویج گسترش فرهنگ فریضه امر به معرف و نهی از منکر را یکی از وظایف مهم آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد .
مسئول تذکر لسانی و طلایداران امربه معروف و نهی از منکر استان افزود :با عنایت به منویات مقام معظم رهبری اهداف و برنامه ها در موضوع احیاء امر به معروف و نهی از منکر بویژه در مقوله تذکر لسانی باید فراگیر و جهادی باشد. و همگان نسبت به تحقق این موضوع توجه و احساس مسئولیت کنند.
وی خاطر نشان کرد :  با توجه به تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان ازمنکر در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن از سوی دولت به کلیه ادارات و نهادهای دولتی ، جایگاه امربه معروف و نهی از منکررا الهی برشمرد وابراز داشت : در قرآن کریم ۳۶ آیه در خصوص معروف و ۱۸ آیه در خصوص منکرداریم واین نشان از اهمیت این دو فرضه الهی دارد . وی در خاتمه اقدام به تشریح نحوه اجرای تذکر لسانی  در فریضه امربه معروف و نهی از منکرپرداخت .
 11
انتهای پیام /
خبرنگار : اکبر ابراهیمی
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :