اخبـــار زرند / زرند نــیوز : جلسه کمیته کارشناسان جامعه ایمن باحضورکارشناسان ادارات عضو در محل سالن آموزش مرکز بهداشت زرند برگزارگردید .

عربپور معاون محترم بهداشتی شبکه و صادق زاده معاون فرماندار ضمن عرض تسلیت ایام محرم، نکاتی در مورد جامعه ایمن مطرح نمودند.

 بهاالدینی کارشناس دبیرخانه جامعه ایمن دستور کار جلسه را ارائه و موارد ذیل مطرح و مورد بحث قرار گرفت:

الف: برنامه ریزی آموزشی حوادث ترافیکی،برق، و گاز برای کارکنان ادارات سطح شهر

ب: برنامه ریزی آموزشی برای پوشش بنرفکی اختصاص داده شده به دبیرخانه جامعه ایمن به منظور آموزش و ارتقاء فرهنگ ایمنی مردم

ج: برنامه ریزی برای گرامیداشت ۲۹ آبان ماه سالروز قربانیان ترافیکی

در ادامه موارد ذیل برای اجرای پیشنهادات فوق مطرح و تصویب گردید.

برای مورد بند الف برنامه آموزشی صورت گرفت و مقرر شد تاپایان سال برنامه آموزشی توسط کارشناسان فنی پلیس راهنمایی و رانندگی و ادارات برق و گاز به مدت ۱٫۵ ساعت در ادارات سطح شهر صورت گیرد. برنامه ریزی و هماهنگی توسط دبیرخانه انجام می شود برای مورد بند ب جدول زمان بندی آماده گردید مقررشد موضوع هر بنر باید در خصوص آموزش سوانح و حوادث و پیشگیری از آنها و هشدار در خصوص بروز آنهابوده و به نوعی سبب ارتقاء دید ایمنی مردم گردد. ادارات باید موضوع بنر را یک هفته قبل از زمان تعیین شده آماده و ارائه دهند. و همه ادارات هزینه طراحی و چاب بنر را بپردازند. مسئول هماهنگی در این خصوص کارشناس معرفی شده به کمیته کارشناسان جامعه ایمن می باشد

در مورد پیشنهاد بند ج مقرر شد نمایشگاه قربانیان ترافیکی به همراه راهیمایی نمادین (توسط مهدکودک ها )در روز شنبه ۳۰/۸/۹۴ برگزار گردد وادارات(دبیرخانه جامعه ایمن،پلیس راهنمایی و رانندگی،برق،گاز،کارو امور اجتماعی،آموزش و پرورش،بهزیستی،آتش نشانی،شهرداری زرند،راه و شهرسازی،کارخانجات کک و پالایش قطران،نیروگاه حرارتی،زغالشویی،سنگ آهن جلال آباد،…) دست آوردهای ایمنی خود را در نمایشگاه ،به نمایش بگذارند

برای گرامیداشت سالروز قربانیان ترافیکی ،همچنین پیشنهاد شد در روز شنبه ۳۰ آبان ماه وسایل نقلیه با چراغ روشن در سطح شهر تردد نمایند و پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راهور وضعیت سالم بودن چراغ و خطر عقب وسایل نقلیه خاصه موتورسیکلت ها را چک نمایند.

و بخشداری مرکزی جلسه آموزشی برای شوراهای اسلامی و دهیاران برگزار نماید و در این جلسه پلیس راهنمایی و رانندگی و دبیرخانه جامعه ایمن نکات مربوطه را گوشزد و آموزش دهند.

33

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :