اخبـــار زرند / زرند نــیوز : نشست اضطراری بررسی مسائل و مشکلات کاراگران شهرستان زرند با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند،صادق زاده معاون فرماندار،مهندس باصره رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت ،ایرانمنش رئیس اداره کار و امور اجتماعی و جمعی از کارفرمایان و پیمانکاران شرکتها و کارخانجات صنعتی در محل فرمانداری زرند تشکیل شد .
حبیب الله خنجری فرماندار زرند در این نشست ضمن تقدیر از فعالیتهای پیمانکاران در شهرستان زرند خواستار تکرم کارگران از سوی کارفرمایان و پیمانکاران شدو گفت: پیمانکار باید نحو برخورد و مدیریت یک کارگر را به خوبی بداند و بهترین روش را برای آرامش انها بکار گیرند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، خنجری فرماندار زرند گفت: متاسفانه وضعیت بد اقتصادی حاکم بر پیمانکاران باعث عدم پرداخت حقوق کارگران از سوی این نهادهاشده و این امر  بروز مشکلاتی را برای کارگران نیز بوجود آورده که در بعضی از مواقع این اعتراضات باعث تجمع های غیر قانونی و راه بندان می شود .
فرماندار زرند گفت: یکی از اهداف تشکیل این نشست بررسی مسائل و مشکلات کارفرمایان می باشد امیدواریم بتوانیم با همفکری یکدیگر مشکلات این بخش را به کمترین حد ممکن برسانیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه افزود: شیطنتهای بعضی افراد جهت صید طعمه دلخواه خود نیز باعث برهم خوردن ارامش کارگران شده است.
وی افزود: افرادی خارج از محدوده های کارگری و باتحریک این قشر زحمت کش قصد دارند علاوه بر بهم زدن آرامش کارگران بیشترین سود را از این جریانها ببرند که خنثی سازی این جریانها نیازمند درایت و هوشیاری پیمانکاران و کارفرمایان می باشد . حبیب الله خنجری تصریح کرد: رسانه ها،فضاهای مجازی ،شایعات و پیامکهای نادرست بعضا باعث بروز مشکلاتی می شود اما مسئولین شهرستان در صدد هستند تا امنیت و آرامش را به شهرستان ،کارگران  و مردم این شهر ولائی هدیه دهند .
وی خطاب به پیمانکاران نیز گفت: کارفرماوپیمانکار وظیفه دارد حقوق کارگران را به موقع پرداخت نماید تا از بروز مشکلات ناخواسته جلوگیری شود .
خنجری افزود:باید از سوی شرکتهای خصوصی و دولتی پیمانکاری انتخاب شود تا در صورت عدم پرداخت به موقع پول این شرکت توانائی پرداخت حقوق کارگران خود را داشته باشد .
وی گفت: در بسیاری از مواقع نه کارگران و نه کارفرمایان حق و حقوق قانونی خود را نمی دانند و این امر نیز به مشکلات جامعه کاری بیشتر دامن می زند .
ایرانمنش رئیس اداره کار و امور اجتماعی نیز از مشکلات کارگران گفت و افزود: پیمانکاران هیچ گونه تعاملی با این اداره ندارند .
وی گفت: کمترین همکاری و تعامل و بیشترین اعتصابات و شکایات مختص شرکت فولاد ایرانیان می باشد که این شرکت حتی تاکنون یک نامه در خصوص رسیدگی به وضعیت کارگران به این اداره ارسال نکرده است.
وی گفت: عدم تعامل با اداره کار امور اجتماعی باعث بروز بیشتر مشکلات خواهد شد چرا که این اداره قبل از وقوع هر بحرانی اقدام لازم را بعمل خواهد اورد .
وی به بیشترین مشکل پیمانکاران اشاره کرد و گفت:عدم پرداخت حقوق و حق بیمه کارگران از سوی پیمانکاران بیشترین مشکل را برای این شرکتها بوجود آورده است .
وی در پایان افزود: اداره کار نهایت تعامل را با پیمانکاران به کار خواهد بست تا بتواند بسیاری از مشکلات کارگران را برطرف نماید .

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :