اخبـــار زرند / زرند نــیوز :
بسمه تعالی
بدترین حادثه در یک خانواده مرگ مادر است
اینجانب دکتر منصور هاشمی رییس بیمارستان امام علی (ع) زرند ضمن عرض تسلیت و ابراز تاثر وهمدردی با خانواده مرحومه طاهره علمداری که هنگام تولد فرزندش پس از انجام عمل جراحی سزارین در این مرکز فوت نمود ، برخود لازم دانسته که جهت تنویر افکار عمومی و کاستن از بار منفی نظرات غیر علمی وغیر کارشناسی که در برخی از مطبوعات و رسانه ها وشبکه های اجتماعی شهرستان پخش و موجب تشویش اذهان عمومی شده است ، توضیحاتی را ارایه نمایم .
انتخاب زایمان به روش سزارین فقط با تشخیص پزشک معالج و بر مبنای اصول علمی بوده و هر بیمارستان ، طبق دستورالعمل ها و قوانین وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی موظف است از انجام سزارین های غیر علمی و بدون علت جلوگیری نماید. با بررسی علل مرگ و میر مادران باردار ، بیشترین عوامل مرگ و میرمادران باردار در منابع علمی و پزشکی در اثر عواملی چون خونریزی ، فشارخون بالا ، آمبولی ( مایع آمنیوتیک  ، چربی و … ) ، مسمومیت حاملگی ، بیماری قلبی ، عفونت و…. میباشد. طبق آمار ، از میزان مرگ و میرهای مادران ۳۰ درصد در هنگام زایمان طبیعی و ۷۰ درصد در هنگام عمل سزارین رخ داده است. در هنگامی که مرگ مادر در بیمارستانی اتفاق می افتد ، موضوع از طریق وزارت بهداشت ، نظام پزشکی ، پزشکی قانونی و سایر مراجع ذیصلاح بررسی و نتایج کارشناسی مربوطه اعلام و اقدامات قانونی صورت می پذیرد .  
لذا در این خصوص ، موضوع از طریق کمیته رسیدگی به فوت مادران باردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان ، مراجع قانونی ، نظام پزشکی و پزشکی قانونی در حال پیگیری می باشد لذا منتظر نتایج کارشناسی مربوطه از طریق مراجع قانونی می باشیم.
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :