اخبـــار زرند / زرند نــیوز :  ضمن مراسمی با حضور فرماندار ،شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان زرند  طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان شهرستان زرند اغاز شد .
وحید طهماسبی رییس اداره بهزیستی شهرستان  زرند  با اشاره به اغاز اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال    اظهار داشت: این طرح با هدف غربالگری، تشخیص بهنگام، درمان به موقع و شناسایی سایر اختلال های بینایی به صورت نمادین در مهد کودک “نازدانه” این شهر آغاز شد.
وی با بیان این که بهترین زمان تشخیص بیماری تنبلی چشم ۳ تا ۶ سال است گفت: بیماری تنبلی چشم هیچ علامت یا نشانه ظاهری در دوران کودکی ندارد و بهترین زمان تشخیص ۳ تا ۶ سال است.
وحید طهماسبی : وی افزود: این طرح  در مهد کودک و پیش دبستانی های و خانه های بهداشت و مراکز قرانی سطح شهر اجرا میشود.و بیش از ۷هزار کودک مورد سنجش قرار می گیرند.
رییس اداره بهزیستی زرند گفت  در سال گذشته ۶۰ درصد این طرح اجرا شد  که از این تعداد ۵۰۰  کودک مشکوک شناسایی شدند.
حبیب الله خنجری فرماندار زرند هم با قدر دانی از دست اندر کاران اجرای این طرح  خواستار اطلاع رسانی کامل و جامع از سوی رسانه های شهرستان در رابطه با اجرای این طرح شد و بیان کرد: طرح غربالگری چشم کودکان یکی از طرح های موفق کشور بوده است.که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :