اخبـــار زرند / زرند نــیوز : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان گفت: ۹ شهید دوران دفاع مقدس روز پنجشنبه ۱۴ آبان با حضور خود، کرمان را معطر می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مهدی ابوالحسنی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد استقبال از ۹ شهید دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: از این تعداد، ۶ شهید، گمنام هستند که دو شهید در باغین، دو شهید در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان و دو شهید گمنام نیز در دانشکده فنی شهید چمران کرمان دفن می‌شوند.

13940727000867_PhotoA

وی در ارتباط با سه شهید تفحص‌شده که با نام هستند، بیان داشت: شهیدان علی نادرپور از زرند، حسن حسینی‌عامری از اختیارآباد و ناصر نژاد‌شاهداغی از کرمان نیز شناسایی شده‌اند که در شهرهای خود تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.

ابوالحسنی خاطر نشان کرد: مراسم استقبال رسمی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح روز پنجشنبه ۱۴ آبان در فرودگاه کرمان برگزار می‌شود و شهدا با مشایعت اقشار مختلف مردم از فرودگاه در مسیر بلوار جمهوری اسلامی، خیابان شهید بهشتی، خیابان شریعتی تا حسینیه ثارالله با حرکت کاروان خودرویی همراهی می‌شوند.

وی ابراز داشت: در حسینیه ثارالله مراسم عزاداری و نماز ظهر اقامه و پنجشنبه شب مراسم وداع با شهدا در مسجد قائم(عج) همراه با دعای کمیل برگزار می‌شود.

ابوالحسنی از انتقال شهدا به شهرهای سیرجان، باغین، اختیارآباد و زرند در روز جمعه ۱۵ آبان خبر داد و افزود: روز شنبه ۱۶ آبان مراسم تشییع و خاکسپاری همزمان در کرمان و شهرهای فوق انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: شهدای کرمان صبح شنبه از محل حسینیه ثارالله تا چهار راه کاظمی بر دوش مردم تشییع می‌شوند و از آنجا دو شهید با خودرو به دانشکده شهید چمران و شهید ناصر نژادشاهداغی به گلزار شهدای کرمان انتقال می‌یابند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کرمان گفت: شهدا ظرفیت بزرگ فرهنگی هستند که با حضور خود به ما غفلت‌زدگان و دچار روزمرگی‌شدگان، تلنگر بیدارباش می‌زنند.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :