اخبـــار زرند / زرند نــیوز : کرمان – ایرنا – مدیر امور بیمارستان ها و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، جزئیات مرگ یک مادر باردار را در بیمارستان امام علی(ع) شهرستان زرند تشریح کرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دکتر محبوبه کامیابی با ابراز تاسف از بروز این حادثه و تسلیت به خانواده این مادر گفت: یک مادر باردار با ۳۸ سال سن و تحت مراقبت های بارداری ساعت ۲۲:۱۵ هفتم آبان ماه (پنجشنبه) به دلیل کنترل فشار خون به زایشگاه بیمارستان امام علی (ع) زرند مراجعه می کند.
وی ادامه داد: او که پنجمین تجربه حاملگی را داشته و دارای دو فرزند سالم است، در این تاریخ ویزیت متخصص زنان و زایمان را در بیمارستان امام علی (ع) زرند دریافت می کند و به دلیل فشار خون بالا و اختلالی که در آزمایش ادرار وی وجود داشت (پروتئین اوریا) تصمیم به تحت نظر گرفتن این مادر در زایشگاه شد تا اقدام های مراقبتی برای وی انجام شود.
وی گفت: صبح روز هشتم آبان ماه (جمعه) به دلیل شرایط بیمار تصمیم به ختم بارداری به روش زایمان طبیعی گرفته می شود، اقدامات درمانی ادامه پیدا می کند تا ساعت ۱۴ به دلیل شرایط بالینی مادر طبق نظر متخصص زنان، آماده عمل سزارین شده و با حضور متخصصان بیهوشی، جراحی عمومی و زنان و زایمان این مادر به اتاق عمل منتقل می شود؛ تحت عمل سزارین نوزاد متولد و در بدو به دنیا آمدن نوزاد احیا می شود که در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد.
کامیابی گفت: مادر سزارین می شود و به دلیل خونریزی حین عمل و ناپایداری علائم حیاتی مادر، تصمیم بر عمل هیسترکتومی (برداشتن رحم) قرار می گیرد، اقدامات درمانی و مراقبتی در اتاق عمل ادامه پیدا می کند و در واقع به دلیل ادامه ناپایداری علائم حیاتی و عدم پاسخ به درمان های مراقبتی، کاندید اعزام به بخش آی سی یو بیمارستان افضلی پور کرمان می شود.
وی افزود: هماهنگی لازم با بیمارستان افضلی پور برای رزرو تخت انجام شد و بیمارستان آمادگی پذیرش این مادر را داشت اما این مادر به اقدامات درمانی پاسخ نداد و به دلیل عدم تثبیت علائم، شرایط انتقال مادر از بیمارستان امام علی (ع) زرند به افضلی پور کرمان امکان پذیر نشد.
وی اظهار کرد: متاسفانه ساعت ۲۱:۳۰ شامگاه هشتم آبان ماه (شامگاه گذشته) مادر دچار ایست قلبی می شود و عملیات احیا اثربخش نبود و مادر فوت می کند.
کامیابی گفت: رسیدگی به موضوع مرگ این مادر در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال بررسی است.
مرکز شهرستان زرند در ۷۵ کیلومتری شمال کرمان است.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :