اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان با آغاز هفته پدافند غیر عامل مانور امداد و نجات در مدرسه شهید محلاتی زرند برگزار شد .
دی این مانور که با حضور صادق زاده معاون فرماندار زرند،صادقی زاده رئیس اداره آموزش وپرورش و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند با پخش آژیر حمله دشمن آغاز شد و با وقوع انفجار و ایجاد آتش، نیروهای آتش نشانی، هلال احمر به اطفای حریق، امداد و کمک های اولیه، حمل مصدومان فرضی و انتقال آنان به مراکز درمانی پرداختند.
صادق زاده معاون فرماندار زرند ضمن تبریک هفته پدافند غیر عامل به وضعیت کنونی منطقه غرب اسیا اشاره کرد و گفت: برگزاری این مانورها می تواند ایران را در برابر هرگونه حادثه ای بیمه نماید و ما نیز باید سعی کنیم تا تا در هر زمانی دربرابر تهدیدها آۀمادگی داشته باشیم .
معاون فرماندار زرند گفت: در جهان امروز پدافند غیر عامل به عنوان یکی از ضروری ترین دفاع ا برای کشور ها محسوب می شود و نهادینه شدن آن می تواند کمک چشمگیری به کاهش آسیبهای اجتماعی نماید.
وی تصریح کرد: معلمان و مسئولان باید سعی نمایند تا پدافند غیر عامل را در مدارس نهادینه نمایند تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای هوشیارانه عمل نمایند .
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زرند پدافند غیرعامل را مجموعه از اقدامات غیر مسلحانه ای دانست و تصریح کرد: این اقدامات باعث پایداری و بازدارندگی در زمان حوادث و تهدید دشمن می شود .
صادقی زاده رئیس اداره آموزش و پرورش نیز در ادامه این مراسم هدف هدف از برگزاری این مانور را آگاه کردن دانش آموزان جهت آمادگی و مقابله با تهدیدات دشمن و برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر دستگاههای امدادی و خدماتی دانست.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :