نام امام حسین (ع) مغناطیسی است که از سوی خداوند  بر دل دوستداران حسین(ع) جاری شده  و عشق و ارادت امام حسین(ع) در دل های مردم و شیعیان هیچگاه سرد نمی شود.
اخبـــار زرند / زرند نــیوز : حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرند  با بیان این مطلب افزود  تکرار هرچیز باعث دل زدگی میشود اما شرکت در جلسات و محافل امام حسین (ع) خستگی ناپذیر است  و همانگونه که پیغمبر (ص) فرمودند شهادت امام حسین  (ع)یک عشق و شعله هایی در وجود انسانها ایجاد کرد که هیچ وقت خاموش نمی شود وی با اشاره به مستمر بودن جریان عاشورا، گفت: حادثه عاشورا یک حادثه مقطعی ،زمانی و مکانی نیست ،بلکه برای همیشه تاریخ   ماندگار است.و شرکت در مراسم های عزاداری روح انسان را پالایش می کند  و انسانها را به خداوند نزدیکتر می کند .
وی با اشاره به حضور پرشور و خودجوش احاد مختلف مردم بویژه جوانان و نوجوانان در هیات‌ و مراسمات مذهبی  افزود عاشورا مکتب همه ارزشهای مااست و تجمع ماه محرم یکی از بهترین جنگ‌های نرم در مقابل دشمنان است.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی  نشات گرفته  از قیام عاشورا است و همان انگیزه ای که امام حسین در عاشورا داشت ،حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب همان انگیزه ها را در پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند.
وی علم و دین را دو بال ترقی برای رسیدن به اوج سعادت انسانها دانست .و افزود مراکز علمی در مسائل دینی باید پیشگام باشند .
فرماندار زرند هم در این جلسه  ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام محرم  فلسفه قیام عاشورا را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود هدف امام حسین(ع) از این حرکت، اصلاح طلبی در امت اسلام و زنده نگه داشتن بررگترین معروف یعنی حکومت اسلامی و نابودی نهی از منکر یعنی مبارزه با کفر یزیدی بوده است .حبیب الله خنجری با بیان اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید اثر بخش باشد بر همکاری بیش از پیش دستگاههای اجرائی  در جهت ارتقا فرهنگ اسلامی تاکید کرد.
احمدرشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرند هم گزارشی از مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی بیان کرد و از بر گزاری ۷ جشنواره فرهنگی با مشارکت صنایع این شهرستان خبر د اد .
سرهنگ چوگانی فرمانده انتظامی شهرستان زرند افزایش اسیبهای اجتماعی در این شهرستان را نگران کننده  دانست وبا بیان اینکه اقدام به خود کشی سالیانه ۴۰۰ نفر  و کشته و زخمی شدا ۱۰۰۰ نفر در حوادث رانندگی در سال  و افزایش اسیبهای دیگر اجتماعی در این شهرستان  خوشایند شهر مذهبی زرند نیست و در این راستا دانشگاه میتواند در جهت اسیب شناسی و …. همکاری خوبی را داشته باشد .
 محمدرضا علیزاده مدیر کل ارشاد اسلامی استان هم در سخنانی به جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پرداخت و این فریضه  را از مهم‌ترین فریضه‌های اسلام دانست .
وی افزود از انجایی که مقام معظم رهبری نسبت به فریضه امر به معروف تاکید فراوانی داشته اند.  برحفظ و حراست از  این فریضه الهی تاکید کرد وگفت این امر باید در راستای حفظ نظام اسلامی ، تبعیت از ولی فقیه و خواسته قرآن و حفظ خون شهدا باشد.و فعالیتهای فرهنگی افزایش یابد .
علیزاده با بیان اینکه متاسفانه ابزارهای فرهنگی دشمنان رو به افزایش است خاطر نشان کرد  : اجرای برنامه‌های فرهنگی و تاکید بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در سطح جامعه بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان دانست  .و مهمترین معروف در زمان ما، تشکیل حکومت اسلامی و حفظ و نگهداری این حکومت است.
نماینده مردم شهرستان زرند هم با بیان اینکه  در فضای مجازی بسیاری از ناهنجاری‌هایی  صورت می گیرد که ضرورت دارد در جهت کنترل فضای مجازی  اقدامات اساسی صورت گیرد . وی .بر همکاری بیش از پیش مراکز صنعتی در راستای فعالیتهای فرهنگی تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری بخش صنعت شاهد افزایش فعالیتهای فرهنگی در این شهرستان باشیم .
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :