اخبـــار زرند / زرند نــیوز : کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی با حضور خنجری فرماندار زرند، زارعی مدیر جهاد کشاورزی، حسن زاده بخشدار بخش مرکزی و نمایندگان کشاورزان در محل جهاد کشاورزی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند، خنجری فرماندار زرند در این نشست ضمن تسلیت ایام محرم به کمبود آب در شهرستان زرند اشاره کرد و گفت: همه مسئولین باید تلاش کنند تا بحران کمبود آب را در بین کشاورزان نهادینه نمایند.

حبیب الله خنجری با اعلام اینکه زنگ خطر کمبود آب مدتهاست در شهرستان زرند به صدا در آمده است، تصریح کرد: باید مسئولین نسبت به این موضوع مهم توجه کنند، زیرا شطح آب در سفره های زیر زمینی به شدت پائین رفته است.

خنجری صرفه جوئی در مصرف آب کشاورزی را متذکر شد و گفت: با توجه به میزان بارندگی طی سال های گذشته لازم است، کشاورزان سیستم آبیاری تحت فشار و مکانیزه را در دستور کار خود قرار دهند.

خنجری میزان اضافه برداشت آب کشاورزی را ۸۵ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: از این میزان ۷۵ درصد اتلاف و تبخیر می گردد.

وی در ادامه به خاموشی موتور پمپ های آب کشاورزی اشاره کرد و گفت: طی برنامه ریزی های انجام گرفته موتور پمپ های کشاورزی از ۱۵ آبان ماه تا ۱۵ آذر ماه و اول فروردین لغایت اول اردیبهشت ۹۵ خاموش خواهند شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: کشاورزان باید نسبت به نصب کنتور برق هوشمند، برگزاری دوره آموزشی کشاورزان، تغییر کشت محصول و تولید محصولاتی از قبیل زرشک و زعفران اقدام نمایند.

وی در ادامه بر نظارت بر تولید گوشت شتر مرغ و بازار گوشت آن اشاره کرد و افزود: شهرستان زرند دارای پتانسیل های خوبی در این زمینه می باشد و کشتارگاه زرند نیز قابلیت ذبح بهداشتی کشتار شتر مرغ را دارد.

حبیب الله خنجری در ادامه تصریح کرد: کشاورزان باید نسبت به میزان فروش پسته خود در تنظیم ثبات بازار پسته دقت و نظارت نمایند و در این خصوص کشاورزان نیز متضرر نشوند.

استفاده از نظرات نمایندگان کشاورزان و مروز مصوبات جلسه گذشته پایان بخش این نشست بود

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :