38593اخبـــار زرند / زرند نــیوز : همزمان با دومین روز از ماه محرم همایش «شیرخوارگان حسینی» و با هدف رساندن پیام مظلومیت امام حسین (ع) و یارانش در واقعه کربلا و ذکر مصیبت برای کوچکترین شهید کربلا حضرت علی اصغر (ع)، همزمان با سراسر کشور در حسینیه سپاه ثارالله شهرستان زرند با شکوه خاصی برگزار شد.
در این مراسم که متبرک به نوای «لبیک یا حسین(ع)» و «یا علی اصغر(ع)» بود، مادران با روی دست گرفتن فرزندان خود به یاد کوچکترین شهید کربلا، شیرخواره شش ماهه اباعبدالله الحسین (ع) به عزاداری پرداختند.
حضور پر شور مادران عزادار و شیرخوارگانی با لباس های متحد الشکل و سربند «یا علی اصغر(ع)» و نغمه لالایی و نوای نوحه در این همایش، یاد مادر دلسوخته کربلا و طفل شش ماهه اش را در دل ها زنده کرد.
امروز شهرستان زرند حال و هوایی دیگری داشت، فضایی که بصیرت و عاشقی در آن موج می زد
در این آیین که با قرائت قرآن مجید، نوحه خوانی و مداحی و تعزیه خوانی حضرت علی اصغر(ع)همراه بود، شرکت کنندگان به یاد حضرت علی اصغر (ع) به سوگواری، و عزاداری پرداختند.
اشک مادران شیرخوارگان حسینی بهترین جلوه های این آیین معنوی بود که در کنار آن، فرزندان نیز همراه با مادران خود، اشک می ریختند
لالایی خوانی از جمله مهمترین بخش های این آیین معنوی بود که مادران نیز در کنار نوحه سرایان، برای فرزندان خود لالایی هایی را همسرایی می کردند.
نظیر این مراسم تکیه چهلچراغ با شوه خاصی برگزار شد .

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :