اخبـــار زرند / ستاد ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی شهرستان زرند با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند، کارشناس مسئول ادارات کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضاء در محل فرمانداری زرند تشکیل شد.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در این نشست ضمن تسلیت شهادت فرمانده دلاور سپاه اسلام سردار حسین همدانی در خصوص اشتغال اتباع بیگانه در شهرستان گفت و تصریح کرد: متأسفانه حضور این اتباع بیگانه در بازار شهر زرند باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان، اصناف و کسبه شده است.

خنجری فرماندار زرند خواستار برخورد جدی با صنوفی که از اتباع بیگانه به صورت غیر مجاز استفاده می نمایند، شد و تصریح کرد: مغازه داران باید با استفاده از نیروهای ایرانی به جای اتباع بیگانه در کاهش نرخ رشد بیکاری افراد جویای کار همکاری نمایند.

وی بر لزوم توجه به طرح ساماندهی اتباع بیگانه در شهرستان تأکید کرد و افزود: دولت در برخورد با ورود غیر مجاز اتباع خارجی مصمم است و نباید گذاشت وجود اتباع بیگانه غیر مجاز در سطح شهر امنیت، سلامت و فرهنگ شهر را تهدید کند.

رییس شورای تأمین شهرستان زرند از کارفرمایان و پیمانکاران نیز خواست از نیروهای داخلی در محیط کار استفاده کرده و از جذب و بکارگیری اتباع فاقد مدرک خودداری کنند.

نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن پاسخ به سئوالات مطرح شده گفت: اتباع بیگانه باید در رشته های شغلی مشخص شده بر روی کارت خود فعالیت کنند و در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد.

همچنین طی جلسه جداگانه ای کمیسیون مبارزه با سلاح و مهمات قاچاق شهرستان زرند تشکیل و مصوبات جلسات گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در این نشست نیز به خطرات احتمالی از نگهداری اسلحه و مهمات غیر مجاز اشاره کرد و گفت: باید با برنامه ریزی اساسی با این گونه افراد به صورت جدی برخورد شود.

وی خواستار برگزاری کلاس های آموزشی توسط کارشناسان فرماندهی نیروی انتظامی شد و گفت: در این طرح کلیه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستا با خطرات احتمالی ناشی از نگهداری سلاح های غیر مجاز آشنا خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند وی اظهار امیدواری کرد با همکاری دادستان به زودی شاهد برگزاری این دوره آموزشی باشیم.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :