زرند نیوز / با حضور علی صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند، مهندس محمدی شهردار، ایرانمنش رئیس شورای اسلامی شهر، یزدانپناه معاون خدمات شهری و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای دولتی شهرستان نمایشگاه خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری زرند افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند صادق زاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند در این مراسم ضمن تبریک ولات امام هادی (ع) و روز ملی ایمنی و آتش نشانی به جایگاه والای آتش نشانان اشاره کرد و گفت: شهر زرند به یکی از شهرهای صنعتی و پرتردد تبدیل شده است که این امر مستلزم بروز نمودن امکانات و تجهیزات آتش نشانی می باشد.

صادق زاده تصریح کرد: تجهیزاتی که امروز در سازمان آتش نشانی شهر زرند وجود دارد از نظر کیفیت و تکنولوژی در نوع خود بی نظیر است که جا دارد از مدیران قبلی سازمان آتش نشانی و نیز شهرداران گذشته به خاطر حمایت های بی دریغ خود تشکر و قدردانی نمایم.

وی در ادامه با بیان ویژگی های آتش نشانان، افزود: آتش نشان را می توان به عنوان ایثارگر و فداکار برد، چرا که این عزیزان جان خود را به خطر می اندازند تا انسان، طبیعت و موجودات الهی از این خطر دور شوند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زرند ضمن گرامیداشت ایثارگری رزمندگان دفاع مقدس اظهار داشت: در همه شغل ها ایثارگری وجود دارد، ولی این ایثارگری ها در آتش نشانان بیشتر حائز اهمیت می باشد.

معاون فرماندار زرند گفت: سلامت و آمادگی جسمانی، دقت و سرعت آتش نشانان و فراگیری بیشتر آموزش های امداد و نجات می تواند باعث کاهش حوادث ناشی از بلایا باشد.

مهندس محمدی شهردار زرند نیز از آمادگی سازمان آتش نشانی جهت ارائه خدمات آموزشی به شهروندان گفت و تصریح کرد: فراگیری این آموزش ها می تواند باعث آسایش شهروندان شود.

وی گفت: همه انسانها باید مباحث امداد و نجات، احیاء، کار با انواع خاموش کننده ها را فرا گیرند و این امر می تواند علاوه بر کمک به خود خانواده ها در صورت نیاز به کمک شهرداری و سازمان آتش نشانی بیاید.

وی با اعلام اینکه حادثه هیچ وقت خبر نمی کند، گفت: شهر زرند به سمت یک شهر پیشرفته صنعتی در حال حرکت می باشد که این امر خواه ناخواسته باعث بروز حوادث نیز خواهد شد که جا دارد با فراگیری بیشتر آموزش ها خود را برای این گونه حوادث نیز آماده کنیم.

وی ضمن تقدیر از نیروهای آتش نشانی گفت: هر چند این سازمان از نیرو های جوانی استفاده می نماید ولی این عزیزان با تمرین های سخت و ممارست در فراگیری آموزش ها توانسته اند سازمان آتش نشانی زرند را به عنوان یکی از سازمان های موفق در استان معرفی نمایند.

وی در پایان از از ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا با انعقاد تفاهم نامه سازمان آتش نشانی را در پیشبرد اهداف جامعه ایمن یاری نمایند.

شایان ذکر است در این مراسم از چهار نیروی آتش نشانی و خانواده های پرسل این سازمان که دیدار معبود شتافته بودند، تقدیر شد.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :