3

زرند نیوز / اولین جلسه انجمن میراث فرهنگی زرند با حضور خنجری فرماندار زرند، جعفری رئیس امور شهرستانهای اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری ،حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه ،جعفری رئیس دادگستری و جمعی از مدیران و مسئولین شهرستان در محل فرمانداری زرند برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند خنجری در این نشست ضمن اهمیت میراث فرهنگی در هر منطقه گفت: بی تردید انجمن میراث فرهنگی در حفظ و احیاء اثار و جلب مشارکتهای مردمی و رفع موانع سرمایه گذاری در این حوزه نقش به سزائی دارد .
فرماندار زرند گفت:تمام دستگاههای اجرائی شهرستان عزم خود را برای عملیاتی شدن وظایف و ماموریتهای انجمن عزم نموده اند .
حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند نیز میراث فرهنگی را هویت و شناسنامه هر ملت دانست و تصریح کرد: فرهنگ گذشتگان دارای هنر و درسها و عبرتهای فراوانی می باشد . وی گفت: برای حفاظت از اثار تاریخی باید تمامی دستگاهها به کمک میراث فرهنگی بیایند .
جعفری رئیس امور شهرستانهای اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری نیز ضمن خرسندی از حضور در شهرستان زرند گفت: شهرستان زرند اولین شهر در راستای تشکیل انجمن میراث فرهنگی می باشد .
وی گفت: با وجود مسئولین دلسوز شهرستان و علاقه مندی آنان به میراث فرهنگی وظیفه ما در قبال این ارزشهای تاریخی بیشتر خواهد شد .
وی به تبین اهداف و ماموریتهای انجمن میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: با راه اندازی و شکل گیری این انجمن اجرای سیاستهای راهبردی سازمان در شهرستان شکل سریعتری به خود خواهد گرفت.
محمد اسلامی رئیس اداره میراث فرهنگی نیز از حداقل ۳۰نقطه گردشگری و تفریحی و خدماتی برای جمعیت ۱۴۰هزار نفری زرند خبر داد و گفت: باید توزیع و پراکندگی آنها بر اساس نیاز مناطق شهری وبخشها و روستاها پرجمعیت سنجیده و اجرائی شود .
شایان ذکر است استفاده از نظرات کارشناسان و تصویب ۸ مصوبه پایان بخش این نشست بود

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :