2

زرند نیوز / برنامه های دهه ولایت با حضورحجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند، حبیب الله خنجری فرماندار زرند وجمعی از مسئولین ادارات شهرستان در محل دفتر امام جمعه زرند برگزار شد .
امام جمعه زرند در ابتدای این نشست ضمن تبریک هفته ولایت به مدعوین و مسئولین شهرستان از اهمیت عید قربان و عید غدیر گفت و تصریح کرد: سند معتبر شیعیان و مسلمانان همین خطبه عید غدیر و غدیر می باشد .
حجت الاسلام ابراهیمی یکی از بهترین اعمال این روز را اطعام دادن دانست و ضمن ارائه حدیثی از امام صادق (ع)در خصوص این روز گفت: کلیه برنامه ها ی در دست اقدام  با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ علوی برگزار می شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند امام جمعه زرند تصریح کرد: هدف همه مسئولین شناساندن بیشتر عید غدیر و اهمیت این روز برای مسلمانان می باشد .
حجت الاسلام ابراهیمی افزود: برای معرفی واقعه غدیر کار چندانی انجام‌نشده و اگر کاری که برای معرفی واقعه عاشورا انجام شد برای غدیر نیز صورت می‌گرفت نیمی از اهل سنت شیعه شده بودند.
وی افزود : جشن این ایام باید به نحوی برگزار شود که بعنوان سند جشن های مذهبی در ذهن جوانان و نوجوانان بویژه دانش آموزان باقی بماند.
وی از پذیرائی نهار بیش از ۵۰۰۰نفر از شهروندان در روز عید غدیر خبر داد و گفت: در نظر داریم در این روز ضمن تکریم سادات با برگزاری برنامه هائی از جمله شعر خوانی شاعرین شهرستان زرند،ارائه مقالات مذهبی ،ورزش باستانی و مولودی خوانی و سرود بهترین روز را برای شهروندان و سادات رقم بزنیم.
حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیز ایام عید غدیر و دهه ولایت را بهترین زمان برای تبیین اهداف و جایگاه ولایت به خصوص برای نسل های جوان به عنوان آینده سازان این نظام دانست و گفت:  عید غدیر یکی  از اصلی ترین اصول تاریخی و پایه گذاری نهاد ولایت و رهبری در جامعه است.
وی خواستار برگزاری جشن های پرمحتوا در سطح شهرستان زرند شد و تاکید کرد: اهمیت غدیر را باید در زندگی هایمان احساس کنیم و توجه به مسئله غدیر باید افضل تر ومهم تر از فرزند وخانواده هایمان باشد. نماینده عالی دولت در شهرستان با اعلام اینکه غدیر شناسنامه وهویت اصلی ما شیعیان است گفت: دشمنان در طول تاریخ با مسئله غدیر حساس بودهع اند ومیخواهند غدیر را کمرنگ جلوه دهند ما باید به عنوان برزگترین واصلی ترین وظیفه در زندگی هایمان به غدیر واهمیت ان در بین جوانان بپردازیم
شایان ذکر است کلیه ادارات و نهادهای دولتی در خصوص هر چه باشکوهتر برگزار شدن این مراسم قول مساعد دادند.

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :