1زرند نیوز / همزمان با سراسر کشور زنگ شکوفه ها ۲هزار ۷۰۰ دانش اموز اول دبستانی شهرستان زرند اغاز سال تحصیلی خود را جشن گرفتند.
.
 مراسم نمادین نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها صبح امروز جشن با شکوهی در دبستان  حضرت معصومه (س) شهرستان زرندبا حضور امام جمعه ، فرماندار و مسئولان شهرستان برگزار شد. در این جشن تقارن و هم‌زمانی آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس به دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی یاد‌آوری شد و اول دبستانی‌ها با حضور خود در این جشن در ابتدای سال تحصیلی جدید با جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌های شهدا، جانبازان، رزمندگان و ایثار‌گران دوران دفاع مقدس آشنا شدند.
حجتالاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : امروز آغاز حیات جاودانگی خردسالان است که برای اولین بار در عرصه تعلیم و تربیت گام برمی دارند .
.
وی از دانش اموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی یاد کرد وضمن تاکید بر فراگیری وعلم اموزی گفت اولین جایگاه تربیت خانواده ها هستند  وی از خانواده ها خواست در کنار تحصیل به مسائل دینی و شرعی فرزندان خود توجه ویژه ای داشته باشند و در تربیت فرزندان خود به توصیه های مقام معظم رهبری توجه ویژه ای داشته باشند تا فرزندان سعادتمند و ارزشمندی را تحویل جامعه نمایند.و حافظ دین و قران باشند.
.
 امام جمعه زرند از اولیای دانش‌آموزان در‌خواست کرد تا با ارتباط موثر و مداوم با مدرسه در پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان با مدیر و کادر آموزشی مدارس همراه و همگام باشند تا شاهد رشد و بالندگی بیشتر در آموزش و پرورش باشیم.
وی با بیان وظایف یک دانش‌آموز خوب بیان داشت: نخستین وظیفه دانش‌آموزان خوب و درس خواندن‌، احترام به والدین و معلمان مدرسه‌، مؤدب بودن و رعایت قوانین و مقررات مدارس است.
.
امام جمعه زرند در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، افزود : شما دانش آموزان باید بدانید که این آرامش و امنیتی که در کشور است مدیون شهدایی هستیم که جان خود را برای برقراری پرچم مقدس جمهوری اسلای ایران نثار کردند.
.
امام جمعه زرند ضمن معرفی فرماندار ازاده ، رئیس شورای اسلامی شهر به عنوان فرمانده دوران دفاع مقدس ،رئیس اموزش وپرورش به عنوان جانباز انقلاب ،وفرمانده سپاه زرند را به عنوان حافظان وایثارگران انقلاب اسلامی به دانش اموران معرفی کرد و افزود شهرستان زرند به این بزرگواران و همچنین ۱۲ هزار رزمنده دوران دفاع مقدس به خود می بالد .وی خواستارراه اندازی موزه دفاع مقدس شهرستان زرند شد.
.
در ادامه فرماندار زرند هم ضمن تبریک سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطراتی از دوران اسارت خود برای نو نهالان بیان کرد خاطرنشان کرد: تربیت مناسب و اصولی دانش‌آموزان از وظایف والدین و معلمان است و مدارس در این زمینه نقش مهمی دارند
.
صادقی مدیر اموزش و پرورش زرند با بیان اینکه تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس در تمام مقاطع تحصیلی اندیشیده شده .گفت ۲هزار ۷۰۰ دانش اموز پایه اول در قالب ۱۳۵ کلاس درس سال تحصیلی خود را اغاز کردند وی ۱۵۶ شهید فرهنگی و دانش اموز در شهرستان زرند الگوی تعلیم و تربیت هستند و در کنکور سراسری بیش از ۴۵ دانش اموز زرندی رتبه زیر ۱۰۰۰ رقمی را کسب کردند  در این مراسم   دانش‌آموزان اول دبستانی این مدرسه به همراه والدین خود حضور داشتند که پس از نواخته شدن زنگ شکوفه ها با بدرقه پدر و مادر خود بر سر کلاس‌های درس حضور یافتند.
.
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :