محصولات پالایشگاه قطران زرند برای اولین مرتبه در بورس کالا در روز سه شنبه مورخ ۳۱/۰۶/۹۴ عرضه خواهد شد.

زرند نیوز / به گزارش روابط عمومی مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند، نزدیک به یک ماه از راه اندازی پالایشگاه قطران زرند نمی گذرد که محصولاتی نظیر قیر و روغن آنتراسن (روغن کربن) برای اولین مرتبه در بورس کالا عرضه و به فروش خواهد رسید.

 این محصولات دارای ارزش افزوده بالایی می باشند  و از محصول قیر جهت پوشش محافظ لوله های فولادی زیر زمین در برابر خوردگی، گرافیت صنعتی، جعبه های باتری، رنگ و لعاب، جوهر پرینتر، واکس، عایق، ساخت بلوک های آند ، صنایع تولید آلومینیوم و جاده سازی جهت تولید روکش های آسفالتی مخصوص. و از روغن آنتراسن در تولید مواد شیمیایی بعنوان کاتالیزور برای تولید پراکسید هیدروژن مصرف دارد.

از این روغن ها مواد با ارزشی مثل آنتراکوئین، فنانترن و کرزوت استخراج می شود .این مواد در تهیه رزینهای مختلف، ساخت رنگ،ساخت هورمونهای رشد گیاهان و همچنین در کارخانجات دوده سازی می توان استفاده نمود.

گفتنی است، پالایشگاه قطران زرند ، با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن دومین پالایشگاه قطران در کشور می باشد که در مرداد ماه ۹۴ توسط دکتر کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو مورد بهره برداری قرار گرفت.

روغن آنتراسن

Anterasen_Oil

قیر پایه زغالسنگ در حال تولید

Ghir_0012020301

قیر پایه زغالسنگ

GhirPayeZoghal

انتهای پیام /

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :