همایش فرهنگی شهروندی تحکیم خانواده  در ریحان شهر زرند برگزار شد .
این همایش امروز به همت شهرداری و با همکاری دفتر امام جمعه  این شهر  به مناسبت هفته ی ازدواج و برگزار شد
دادستان زرندزرند نیوز / سید مهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند  در این همایش با گرامیداشت سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)   گفت: از افتخارات بزرگ ما شیعیان داشتن الگوئی با عظمت و با فضیلت همچون وجود مقدس حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است .
وی افزود: سنت حسنه ازدواج و خانواده در دین مبین اسلام از جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در اوج صمیمیت و سادگی الگو و سرمشقی برای زندگی امروز جوانان ما است.
وی گفت: والدین و بزرگ‌ترها موظف‌اند نسبت به افزایش سطح آگاهی و شناخت فرزندانشان نسبت به سنت حسنه ی ازدواج  تلاش کنند و زمینه ی ازدواج آسان را که مورد سفارش خدا و رسول بزرگوار اسلام (ص) هست فراهم آورند.
 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند  ایمان و فضیلت گرایی اعضای خانواده ، وجود عشق مهر و محبت بین اعضای خانواده ، آشنایی کامل اعضای خانواده به حقوق و وظایف خود ، تفاهم و همکاری بین اعضای خانوده ، برخورداری از روحیه گذشت و بزرگواری و تقویت آن از جمله عوامل تحکیم بنیان خانوده ها عنوان کرد.
این مقام قضائی به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام (ره) اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبریت حضرت امام خمینی (ره) هنجارها و ارزشها جای خود را پیدا کردند، یکی از ویژگیهای انقلاب اسلامی پیروی و تبعیت از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت   می باشد.
وی با اشاره به تلاش و برنامه ریزی دشمنان در انحراف جامعه و فروپاشی کانون گرم خانواده ها  گفت باید بدانیم یکی از اهداف دشمنان اسلام  سست کردن بنیان خانواده‌ها و از بین بردن اصول و اساس زندگی اسلامی، ایرانی هست که با اجرای انواع ترفندها در جهت پیاده کردن این توطئه ی شوم در جامعه ی اسلامی کشورمان هستند
قویدل با اشاره به اینکه دشمن در جنگ سخت توان مقابله با ایران اسلامی را ندارد  افزود با برنامه ریزی دقیق جنگ نرم و تهاجم فرهنگی وارد میدان شده است لذا خانواده ها  باید در جبهه جنگ نرم و در مقابله با تهاجمات فرهنگی با اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن برای تعغیرر سبک زندگی ما برنامه ریزی کرده است  باید بحث تهاجم فرهنگی را جدی گرفت وفرزندانی انقلابی وآگاه تربیت کنند.
دادستان زرند خطرات مصرف مواد مخدر را به عنوان میدان مین و گوشی همراه را به عنوان بمب بدون صدا و ترکش تشبیه کرد .
وی با اشاره به افزایش آمار  طلاق در سال های اخیر تصریح کرد: والدین وظیفه دارند مهارتهای زندگی را برای فرزندان خود جدی بگیرند و از طرفی مسئولین هم برای داشتن جامعه ای سالم برنامه ریزی دقیق تری را داشته باشند .و متاسفانه امار طلاقی که در جامعه ما وجود دارد  مهمترین عامل ان اعتیاد و نداشتن مهارتهای زندگی است که اگر این مهم مدیریت نشود تبدبل به بحران می شود که عامل اصلی ان را میتوان بی توجهی خانواده ها نسبت به فرزندان عنوان کرد .
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :