زرند نیوز / همایش علمی کردن کشاورزی و طرح بسیج همگام با کشاورزی و اقتصاد مقاومتی در شهرستان زرند برگزار شد.

در این همایش که جمعی از کشاورزان و کارشناسان جهاد کشاورزی زرند حضور داشتند مهندس عسکر پور مدیر کانون بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در این همایش به اقدامات انجام شده توسط کانون بسیج مهندسین کشاورزی  درطرح همگام با کشاورز اشاره کرد و اظهارداشت: در مرحله اول بررسی مشکلات و بازدید از مزارع و شناسایی علف های هرز، آفات و سایر مشکلات بخش کشاورزی  از اقدامات عملی دراین طرح می باشد.
سرهنگ عسکر پور  اظهار  داشت. با تشکیل کارگروها در هر روستا با عضویت فرمانده پایگاه بسیج رئیس شورای کارشناس کانون بسیج مهندسین کشاورزی و تعدادی از کشاورزان پیشرو این طرح اجرا می شود.
وی افزود  خود کفایی،امنیت غذایی و علمی کردن کشاورزی سنتی از مهمترین اهداف این طرح در اجرای توصیه های مقام معظم رهبری عنوان کرد.
در ادامه این همایش مهندس شهسواری نماینده بسیج سازندگی استان   به بیان مطالبی در خصوص اقتصاد مقاومتی و طرحهای اجراشده در این زمینه پرداخت و در راستای علمی کردن کشاورزی توسط بسیج مهندسین کشاورزی در طرح بسیج همگام با کشاورز با مدیریت جهادی توضیحاتی ارائه نمود.
سرگرد حمید حسنی مسئول بسیج سازندگی شهرستان زرند هم با بیان اینکه در راستای توصیه های مقام معظم رهبری  در سال گذشته ۹۰ طرح مختلف کشاورزی و دامداری با سرمایه گذاری ۱۴ میلیارد ۸۰۰ میلیون ریال در شهرستان زرند اجرا شده است و زمینه اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر ایجاد شده است افزود در سال جاری نیز ۱۲۰ طرح اقتصاد مقاومتیو صنایع تبدیلی  با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد ریال در حال اجراست .
انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :