زرند نیوز / به گفته مهندس محمد رضا حیدری مدیرعامل شرکت تولید برق زرند و رئیس کمیته پدافند غیر عامل این نیروگاه به  منظور سنجش سرعت عمل پرسنل تیم های واکنش سریع، بسیج و واحدهای عملیاتی در مواقع بحران ، دومین مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شرکت مدیریت تولید برق زرند ، با موفقیت برگزار شد.
در این مانور با به صدا در آمدن اژیر اضطراری، کلیه پرسنل مطابق آموزش های داده شده ناحیه فرآیندی  مانور خود را اغاز کردند.
 .
محمد رضا حیدری. رزمایش پدافند غیر عامل و مدیریت بحران را از دیدگاه ناظران و ارزیابان شورای پدافند غیر عامل استان موفقیت آمیز عنوان کرد و یکی از عوامل موفقیت آمیز این رزمایش را داشتن دانش و کسب آموزشهای لازم توسط نیروهای عمل کننده در مجموعه نیروگاه برق زرند و دیگر دستگاههای اجرائی شهرستان دانست. گفت: در دنیای امروز که دشمن راههای زیادی برای نفوذ پیدا کرده است ، آمادگی روحی و جسمی از الزامات هر ارگان و سازمانی است .
 .
وی گفت: انقلاب و رهنمودهای رهبر کبیر ، نوعی امادگی روحی در مردم ایجاد نمود و سبب شد تا به امروز جامعه ایران در برابر همه بحرانها از خود مقاومت نشان دهد .
وی ادامه داد: در این رزمایش از توانمندی و قابلیت نیروهای عملیاتی و حراست نیروگاه ،آتش نشانی و ایمنی بهداشت و درمان هلال احمر- نیروهای انتظامی و راهنمائی و رانندگی،اورژانس ۱۱۵،اتش نشانی های شهرداری و کارخانه ذغالشوئی  استفاده شد
.
علی فرزین فر فرمانده عملیات پدافند غیر عامل نیروگاه هم امادگی تیمهای امدادی نیروگاه و همچنین هماهنگی بیشتر با تیمهای امدادی مجاور و شهر در مقابل حوادث احتمالی را از مهمترین اهداف این رزمایش عنوان کرد و از اهداف اصلی این مانور خروج واحدهای تولیدی از مدار ،وقوع حریق در ۲ نقطه اصلی نیروگاه ،نشت مواد شیمیایی،برق گرفتگی در واحد تولیدی و اسیب دیدگی فرد در بخش تعمیرات بود .
 .
در ادامه مهندس ایرج امیری دبیر کمیته بحران نیروگاه، گزارش مبسوطی از وضعیت نیروگاه و اقدامات انجام شده در ان برای مواقع بحران ارائه نمود.
اجرا ی مانور در محلهای مورد نظر و تعیین شده اجرا و توسط مرکزیت دوربینهای مختلف در محل جلسه به صمع و نظر حضار رسید.
بعد از اجرای مانور اقای صالحی مدیرکل ستاد بحران استان ضمن تشکر از مهندس حیدری ، از اجرا ی مانور و امکانات نیروگاه ابراز خرسندی کرد و گفت: از نکات ویژه و قابل تامل برای نیروگاهها مدیریت مصرف سوخت و توجه ویژه به بحث انفجار مخازن سوخت و حمل و نقل آنهاست.
.
 حبیب الله خنجری فرماندار و رئیس کمیته بحران شهرستان زرند نیز ضن قدردانی از برگزار کنندگان این مانور گفت: شهرستان زرند از شهرسانهای حادثه خیز است و بحث مدیریت بحران از مسایل اساسی است که همدلی و همکاری مدیران سطح شهرستان را می طلبد .
رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص دفاع  تصریح کرد : شورای پدافند غیر عامل شهرستان ماموریت دارد به منظور تحقق رسالت خطیر خود در امر پدافند غیر عامل در سطح شهرستان نسبت به کاهش آسیب پذیری ، پایدار کردن شهرستان ، ارتقای آستانه تحمل و مقاومت مردم و تامین نیازمندی های آنها با استفاده از منابع مردمی و بسیج منابع در شرایط بحران  می طلبد که به آمادگی بیشتری برسیم.
.
وی افزود: آموزش مهارتهای لازم در مواقع بحران از الزامات است و همه ارگانها باید به این مهم توجه کنند
وی گفت: نیروگاه زرند نسبت به سایر ادارت شهرستان توانایی بیشتری در کنترل بحرانهای احتمالی دارد.
 .
 سرهنگ باقری رییس بسیج کارگری استان هم ضمن قدردانی از مهندس حیدری و پرسنل نیروگاه جهت اجرای شایسته این مانور گفت: در دنیای امروز ماهیت جنگها فرق کرده و فقط سازمانهای نظامی مسئول مقابله با دشمن نیستند و همه سازمانها باید امادگی حل مشکلات احتمالی و مدیریت آن را داشته باشند که اجرای چنین مانورهایی ازعوامل موثر و کمک کننده مدیریت بحران در مواقع اضطرار می باشد.
.
در پایان مانور جلسه بررسی و تجزیه و تحلیل مانور با حضور آقایان صالحی مدیرکل بحران استان، سرهنگ باقری رییس بسیج کارگری استان، خنجری فرماندار شهرستان زرند و مسئولین ادارات و اعضای شورای شهر زرند و اعضاء کمیته ستادبحران  نیروگاه در محل سالن سمینار برگزار گرید.
کلیپ مانور

انتهای پیام /
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :