Dr-Amiri4زرند نیوز / عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر لزوم بهینه سازی در مصرف گاز کشور گفت: از انعقاد قرارداد با خارجی ها در بخش نفت و گاز در صورتی‌که منافع ملی کشورمان حفظ شود، حمایت خواهیم کرد.

حسین امیری خامکانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره سفرهای هیئت اقتصادی و تجاری به کشور گفت: باید توجه داشت ساختار تحریم دشمنان علیه جمهوری اسلامی شکسته شده است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش سفر هیئت‌های خارجی نشان از این دارد که بسیاری از کشورها به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران وابسته اند.

این نماینده مردم درمجلس نهم  با بیان اینکه درمذاکرات هسته ای یکبار دیگر ثابت شد که ایران همواره با جهان تعامل و مذاکره داشته و دارد، افزود: با توجه به کاهش قیمت نفت درماه های اخیر، بنابراین مطلوب این است روی پالایش نفت خام و تولید فرآوردهای نفتی و صادرات آن کار کرد.

لزوم بهینه سازی مصرف گاز

امیری خامکانی با حمایت ازصادرات فرآورده‌های گازی،تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه صنعت پتروشیمی و گاز باید از اولویت های کشور باشد.

وی با تاکید بر لزوم بهینه‌سازی درمصرف گاز کشور تاکید کرد: باید با بهره‌برداری از منابع گازی در میدان های مشترک،زمینه صادرات بیشتر را فراهم کرد که دراین رابطه با هیئت‌های خارجی که به تهران سفر می کنند باید مذاکره شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ایجاد ارزش افزوده درصنعت گاز یک ضرورت است،گفت: از انعقاد قرارداد با خارجی ها در بخش نفت و گاز در صورتی که منافع ملی کشورمان حفظ شود،حمایت خواهیم کرد.

انتهای  پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :