زرند نیوز / نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: در حاشیه جلسه‌ای که شب گذشته ( دوشنبه ۱۶ شهریورماه) وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزیر کار مکزیک داشتند و بنده به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مکزیک حضور داشتم، درباره بدهی ذوب آهن به ذغالسنگ استان و مشکلات شرکت ذغالسنگ کرمان با آقای ربیعی صحبت کردم و وی قول پیگیری داد.

دکتر حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور استاندار و معاون آب و آبفای وزارت نیرو در خصوص تامین آب شمال استان کرمان اظهار کرد: شهرهای شمال استان به ویژه زرند به شدت دچار کمبود آب شده‌اند و هم‌اکنون در شهرستان زرند شاهد کمبود آب آشامیدنی و کشاورزی هستیم.

وی افزود: در این جلسه بحث‌های مفصلی انجام و قرار شد پروژه انتقال آب از بهشت‌آباد از سمت کرمان به زودی آغاز شود و این طرح قرار است چند استان را پوشش دهد.

امیری تصریح کرد: همچنین در نشستی با مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور در خصوص آب و فاضلاب شهرهای کرمان و زرند بحث و قرار شد با کمک گرفتن از بخش خصوصی و افزایش کمک‌های دولت، پروژه فاضلاب شهر کرمان سرعت گرفته تا کار با سرعت بیشتری پیش برود و از حالت فرسایشی خارج شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس وشرای اسلامی با بیان اینکه در کرمان و زرند نیاز به اجرای هر چه زودتر فاضلاب داریم، گفت: در ماه‌های اخیر در خصوص اجرای طرح فاضلاب شهر زرند پیگیر بودیم که خوشبختانه مناقصه این طرح برگزار و برنده مناقصه مشخص شده و قرار است مسئولان آبفای کشور پیگیری کنند تا به نحوی تامین مالی این پروژه انجام و به زودی کلنگ آن زده شود.

امیری در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری درباره راه‌های شهرستان زرند، افزود: جاده زرند به دشتخاک که مسیر عبوری ترانزیت کالا از بندرعباس به مشهد و سرخس و همچنین مسیر حمل مواد معدنی است، از راه‌های شلوغ است که در این جلسه معاون وزیر پذیرفت که پیگیری کرده و این مسیر زودتر به اتمام برسد.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شد جاده زرند به رفسنجان و ورودی‌های زرند که مشکلاتی دارند، نیز هرچه سریع‌تر ساماندهی شوند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :