زرند نیوز /

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در جلسه ای با حضور استاندار کرمان و نماینده مردم شهرستان زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت آبفای کرمان در دفتر مهندس جانباز مدیر عامل آبفای کشور پروژه آب فاضلاب شهر کرمان و زرند مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات اجرایی این دو پروژه اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مهندس طاهری مدیر عامل آبفای شهری استان کرمان با اشاره به اینکه فاضلاب شهر کرمان به دلیل کمبود اعتبار از ۱۳۷۶ تا کنون کمتر از ۳۰% پیشرفت فیزیکی داشته و  ۸ میلیارد تومان اعتبار اختصاصی سالانه این طرح در سال ۹۳ به ۳میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است، گفت : با اعتبارات دولتی شاید تکمیل این پروژه بیش ازبیست سال به طول می انجامید.

وی گفت: به جهت تسریع در پروژه پس از پیگیری های مهندس رزم حسینی استاندار کرمان با مهندس چیتچیان وزیر نیرو و مهندس جانباز مدیر عامل شرکت آبفای کشور قرار شد این طرح از طریق بخش خصوصی انجام شود که مراحل قانونی آن طی فراخوان صورت گرفته به شرکت سرمایه گذاری بلند پایه، برنده این مناقصه داده شد.

مدیر عامل شرکت آبفای کرمان ادامه داد: برآورد اعتباری این پروژه به نرخ امروزبیش از ۶۰۰ میلیارد تومان است تا که از آبان ماه امسال طرح شروع به اجرا می کند و قرار است ظرف مدت سه تا پنج سال به اتمام برسد و در عوض پسآب تصفیه شده در اختیار این شرکت قرار گیرد.

در ادامه این جلسه در خصوص فاضلاب شهرستان زرند که تا کنون ردیف بودجه استانی نداشته و با پیگیری استاندار کرمان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی مراحل قانونی آن انجام شده و مطالعات فاز یک آبفای زرند با برآورد در فاز اول ۲۷۰ میلیارد تومان انجام پذیرفته و پس از درج آگهی و فراخوان و شرکت پترو فرایند چرخه برنده مناقصه شده که پس از تکمیل مراحل قانونی و مراحل مطالعاتی آن در آینده نزدیک پروژه شبکه آب و فاضلاب شهری شهرستان زرند شروع خواهد شد.

امروز همچنین جلسه ای با حضور استاندار رکرمان و بختیاری مدیر عامل آب منطقه ای استان و امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در دفتر مهندس میدانی معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو در خصوص طرح آبرسانی به شمال استان کرمان از بهشت آباد برگزار گردید و طرح انتقال آب شهرستان های شمالی استان کرمان به زودی به مرحله اجرایی خواهد رسید.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :