12زرند نیوز /
مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی استان “جام پهلوان بیت الله عباسپور” با شرکت ۱۳۰ ورزشکار از سراسر استان در محل پارک مادر برگزار گردید

در این مسابقات سه ورزشکار زرندی به نام های محمدرضا رضازاده در دسته ۹۳ کیلوگرم نایب قهرمان ، مالک محمدی در دسته ۹۳ کیلوگرم مقام سوم و محمد اسلامی در دسته ۸۳ کیلوگرم نایب قهرمان این دوره از رقابت ها شدند .

شایان ذکر است محمدرضا زضازاده که به عنوان ورزشکارشرکت زیسکو دراین مسابقات شرکت نموده است.

انتهای پیام /

 

 

توضیحات اضافه :

پاورلیفتینگ یا وزنه‌برداری قدرتی یک ورزش قدرتی است که شباهت‌هایی با ورزش وزنه‌برداری دارد. هر دو شامل بلند کردن وزنه در سه تلاش هستند. پاورلیفتینگ از ورزشی به نام odd lifts اقتباس شده است که ان هم شامل سه نوبت برای ثبت بهترین وزنه بوده ولی شامل رویدادهای بیشتری بوده که سرانجام به پاورلیفتیگ امروزی تبدیل شده که شامل سه حرکت اسکات، ددلیفت و پرس سینه است. پاورلیفتینگ می‌تواند با تجهیزات یا بدون تجهیزات اجرا شود. پاورلیفتنگ سبک بدون تجهیزات به عنوان پاورلیفتینگ راو شناخته می‌شود. مسابقات پاورلیفتینگ در سرتاسر جهان برگزار می‌شود ولی مهم ترین مسابقات در کشورهای ایالات متحده، روسیه، اوکراین و کانادا برگزار می‌شود. پرس سینه از حرکات پاورلیفتینگ از سال ۱۹۸۴ در مسابقات پارالمپیک گنجانده شده است.

مسابقات پاورلیفتینگ در رویداد چند ورزشی بازی‌های جهانی که مخصوص ورزش‌های غیر المپیکی است برگزار می‌شود.

منبع : wikipedia.org

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :